Zamczysko Mrukowa - jak na lidera przystało - z kompletem punktów przewodzi rywalizacji w grupie III klasy A. Drużyna Dariusza Kmiecika jako jedyna wygrała wszystkie mecze, jest najskuteczniejsza (13 goli) i straciła w trzech meczach jedną bramkę w niedzielnym spotkaniu z Tęczą Zręcin.
W Zręcinie emocji nie brakowało. Tęcza od początku ruszyła do zdecydowanych ataków i Mateusz Bazan w bramce Zamczyska nie miał czasu na nudę. W odpowiedzi Kamil Bilski trafił w poprzeczkę. Gospodarze objęli prowadzenie po kapitalnym strzale Jakuba Zuzaka. Do remisu doprowadził Piotr Stachurski, wykorzystując podanie od Karola Kmiecika i własne dryblerskie umiejętności. Zwycięską bramkę zdobył również kapitan Zamczyska po akcji Karola Kmiecika z Jarosławem Twardzikiem. W II połowie Zamczysko miało szanse na kolejne gole. Dobrą okazję zmarnował m.in. Ireneusz Brożyna, a rzutu karnego nie wykorzystał Karol Kmiecik. Piłkę po zbyt lekkim strzale odbił poza linię końcową boiska bramkarz Tęczy.

Po dwóch zwycięstwach, pierwsze punkty straciło Gaudium Łężyny, które na swoim boisku zremisowało z Polonią Kopytowa 1-1. Gola dla Gaudium zdobył Michał Stachaczyński, ikona klubu z Łężyn, ale w końcówce do remisu doprowadził Piotr Leś. Drużyna Michała Żebrackiego zajmuje 2. miejsce w tabeli ze stratą 2 punktów do prowadzącego Zamczyska Mrukowa.

Orzeł Bieździedza tylko zremisował na swoim boisku ze Spartą Osobnica, która na stadionie w Bieździadce prowadziła 2-0. Podopieczni trenera Zdzisława Żmigrodzkiego doprowadzili do remisu, ale swoją grą nie zachwycili miejscowych kibiców. Gola dającego punkt gospodarzom zdobył z rzutu karnego (faulowany był Łukasz Bronowicz) Dominik Kowalski. Rutynowany snajper Orła miał sporo szczęścia, bo jego strzał z 11 metrów obronił bramkarz Sparty Marcin Gajda. Karny został powtórzony, bo golkiper gości zbyt wcześniej ruszył z linii bramkowej. W powtórce Dominik Kowalski nie zmarnował szansy. Wcześniej jednak zaprzepaścił znakomitą okazję do zdobycia gola. W II połowie Orzeł miał wielką przewagę. Dużo pozytywnego wniósł do gry gospodarzy Łukasz Czajka, który w 55. minucie wszedł na boisko. W samej końcówce to Sparta mogła strzelić zwycięskiego gola. Znakomicie spisał się w bramce Orła Piotr Jarecki.
Sparta w dwóch meczach wyjazdowych zdobyła 4 punkty. Drużyna Dawida Jakubińskiego wcześniej wygrała z Wisłoką Niegłowice, a w II kolejce pauzowała. W tabeli zajmuje 5. miejsce. Orzeł Bieździedza z 4 punktami (bilans 1-1-1) zajmuje 8. miejsce.

Pierwszy mecz wygrał Huragan Zarzecze, pokonując na wyjeździe Standart Święcany, dla którego była to trzecia porażka w sezonie.

Po dwóch przegranych pierwsze zwycięstwo odnieśli także piłkarze Czardasza Osiek Jasielski, którzy na wyjeździe wygrali z Wisłoką Niegłowice. Zespół z Niegłowic nadal bez zwycięstwa (remis i 2 porażki).

W III kolejce pauzował Sobniów Jasło, który na swoim koncie ma porażkę i remis.

Mecze III kolejki klasy A - grupa III (22-23 sierpnia):

Orzeł Lubla - Victoria Kobylany 1-2 (0-2): Sławomir Majewski (59) - Marcin Mastyj (22), Sławomir Szydło (32).
Orzeł Bieździedza - Sparta Osobnica 2-2 (0-1): Albert Stasiak (70), Dominik Kowalski (74, karny) - Szymon Bara (15), Robert Niemiec (59).
Wisłoka Niegłowice - Czardasz Osiek Jasielski 1-2 (1-0): Łukasz Musiał (43) - Jakub Jakubczyk (50), Krzysztof Urban (53).
Standart Święcany - Huragan Zarzecze 0-3 (0-2): Rafał Niedziałkowski (26, 39), Bartłomiej Pierzowicz (68).
Tęcza Zręcin - Zamczysko Mrukowa 1-2 (1-2): Jakub Zuzak (20) - Piotr Stachurski (25, 35).
Zorza Łęki Dukielskie - Nafta Chorkówka 1-2 (1-2): Dariusz Dziadosz (14) - Wojciech Gromek (9), Daniel Kurowski (21).
Gaudium Łężyny - Polonia Kopytowa 1-1 (0-0): Michał Stachaczyński (63) - Piotr Leś (80).
Pauzował Sobniów Jasło.