W Jaśle rozpoczyna działalność Generator Nauki GEN czyli miejsce, gdzie można rozwijać swoje zainteresowania, pasje, uczyć się i spotykać.
Generator Nauki GEN powstał w Jaśle w budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Bednarskiej. Oficjalne otwarcie, w którym udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele wielu firm i instytucji, odbyło się w środę 19 października.

Na powierzchni około 2,5 tys. mkw. znajduje się m.in.: strefa ekspozycyjna, strefa kreatywności, mediateka, coworking czy Pracownia Aktywności Społecznych. W strefie ekspozycyjnej dostępne są 62 stanowiska związane z matematyką, chemią i biologią. Nieprzypadkowo, ponieważ instytucja ma trzech patronów - pioniera przemysłu naftowego Ignacego Łukasiewicza, wybitnego matematyka Hugo Steinhaus i biologa, wynalazcę pierwszej na świecie skutecznej szczepionki przeciw tyfusowi plamistemu Rudolfa Weiga.

- Liczymy, że będą nas odwiedzać grupy z całego powiatu jasielskiego, ale i również spoza powiatu. Naprawdę, mamy się czym poszczycić i co zaprezentować - powiedział podczas otwarcia burmistrz Jasła Ryszard Pabian.
Otwarcie Generatora Nauki GEN w Jaśle


Pracownia Aktywności Społecznych ma sprzyjać realizacji pomysłów mieszkańców i aktywnemu spędzaniu czasu. Strefa coworkingowa jest przeznaczona do pracy i wymiany pomysłów. Mediateka pozwala na rozwijanie zainteresowań, korzystając z najnowszych technologi.

Generator Nauki powstał w ramach projektu "Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego", którego wartość wynosiła ponad 17 mln zł z czego dofinansowanie wynosiło ponad 9 mln zł.
Otwarcie Generatora Nauki GEN w Jaśle


Otwarcie Generatora Nauki GEN w Jaśle

Generator czynny jest od wtorku do piątku w godz. od 9:00 do 17:00 a w soboty i niedziele w godz. od 9:00 do 13:00. Wejście do strefy ekspozycyjnej jest odpłatne. Bilet normalny to wydatek 20 zł, ulgowy bilet i rodzinny to 10 zł. Dzieci do lat 5 zwiedzają bezpłatnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.