Ruszyły zapisy do jesiennej edycji Nauki Dla Ciebie – programu edukacyjnego dla szkół. Zajęcia online, stworzone przez Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, są bezpłatne i prowadzone przez najlepszych edukatorów z CNK.
Już ponad 2700 uczniów skorzystało ze zdalnych zajęć Centrum Nauki Kopernik, a będzie ich znacznie więcej. Ruszyły zapisy na jesienną edycję Programu Nauka dla Ciebie. Do szkół w mniejszych miejscowościach można zapraszać nasze planetarium online oraz interaktywne pokazy naukowe.Na czym polegają zajęcia


Czy Słońce zmieści się w salonie? Ilu strongmanów potrzeba, żeby rozdzielić małe półkule? Edukatorzy prowadzący zajęcia online (e-Naukobus i e-Planetobus) wiedzą czego potrzeba uczniom, aby dali się porwać nauce. Potrafią wciągnąć do działania każde dziecko. Nie tylko robią doświadczenia naukowe na żywo i prowadzą pokazy astronomiczne, ale także razem z uczniami odkrywają prawa nauki i tajemnice kosmosu. Uczestnicy zajęć online mogą sami sprawdzić, czy w ich domu zmieści się Układ Słoneczny i jak za pomocą zwykłej puszki przeprowadzić efektowny eksperyment. Zajęcia nie wymagają dodatkowego przygotowania merytorycznego ze strony nauczyciela. Są prowadzone w całości przez edukatorów i dostosowane do podstawy programowej. Do końca roku w Programie Nauka dla Ciebie weźmie udział nawet kilkanaście tysięcy uczniów. Ponad 100 szkół otrzyma dostęp do bezpłatnych całodniowych zajęć online oraz przydatnych materiałów merytorycznych.

Fot. Lilia Sokołowska/Centrum Nauki Kopernik


Jak zgłosić szkołę?


Aby zgłosić szkołę wziąć udział w bezpłatnych zajęciach online lub zaprosić Naukobus, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl lub www.kopernik.org.pl

Działamy lokalnie


Program Nauka dla Ciebie to wspólna inicjatywa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Jego misją jest docieranie do uczniów szkół z mniejszych miejscowości, dla których wizyta w centrum nauki wiąże się z długą, trudną organizacyjnie wyprawą. Przyjazd Naukobusa, Planetobusa, udział w pokazach i warsztatach online pomaga im odkryć w sobie naukową ciekawość, a często także pasję. Program edukacyjny Nauka dla Ciebie to propozycja zarówno dla szkół powracających do nauki stacjonarnej, pracujących zdalnie, jak i działających w systemie hybrydowym.

Wspólny Program Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu „Nauka dla Ciebie” realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.