23 pary małżeńskie z gminy Dębowiec uhonorowane zostało medalem "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanym przez Prezydenta RP.
W sobotę (22 października) 23 pary małżeńskie z terenu Gminy Dębowiec obchodziło Jubileusz 50-lecia małżeństwa. Jubileusz Złotych Godów to symbol wierności i miłości rodzinnej. To dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.

Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 10:30 w Bazylice Mniejszej NMP z La Salette w Dębowcu. Podczas Mszy świętej w intencji Jubilatów ks. Adam Schielmann udzielił im uroczystego błogosławieństwa, wspominając o sile miłości, trwałości rodziny oraz istocie małżeństwa.
W tym wyjątkowym momencie Małżonkom towarzyszyła rodzina, Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek, Przewodnicząca Rady Gminy Dębowiec Teresa Pachana oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Gugulska.

Kolejna część uroczystości miała miejsce w Urzędzie Gminy, gdzie Wójt Gminy Dębowiec Marcin Bolek uroczyście dokonał aktu dekoracji medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a także wręczył legitymacje, kwiaty oraz upominki Jubilatom Złotych Godów.

W swoim przemówieniu Wójt Gminy wyraził podziw i szacunek dla Małżonków życząc dużo zdrowia i wzajemnej miłości na kolejne, wspólne lata. Nie zabrakło również toastu oraz poczęstunku, które odbyły się w akompaniamencie zespołu "Kaśka".

- Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy tych wspólnie spędzonych lat, składając najserdeczniejsze życzenia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.