W Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle odbyło się spotkanie integracyjne, zorganizowane z okazji Dnia Seniora.
W piątek (21 października) w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle odbyło się spotkanie integracyjne, zorganizowane z okazji Dnia Seniora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Małgorzata Adamska-Chmiel zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Dorota Lignar - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Katarzyna Sierakowska - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle, Zespół zarządzający projektem "Akademia 60+", Monika Taraba oraz Magdalena Szeląg, a także przedstawiciele Jasielskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Jaśle - Prezes Zarządu Stanisław Dybaś i Mirosława Górczany.

Seniorzy Dziennego Domu gościli w tym dniu przedstawicieli innych ośrodków wsparcia wraz z kierownikami: Julitę Skibę- Kierownik Dziennego Ośrodka Wsparcia Senior+ w Dębicy, Lucynę Michnal - Kierownik Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy oraz proboszcza Parafii pw. św. Stanisława BM w Osobnicy ks. Krzysztofa Szopę oraz Martę Haręzga - Kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie.

Dzień seniora w Jaśle

Po oficjalnym powitaniu, zaproszeni do Dziennego Domu goście, wspólnie z gospodarzami spotkania przedstawili własne programy artystyczne, prezentując tym samym szeroki wachlarz umiejętności aktorsko-wokalnych.
Jako pierwsi wystąpili seniorzy Dziennego Domu Pomocy w Jaśle, następnie na scenę zaproszeni zostali uczestnicy z Dziennego Ośrodka Wsparcia Senior+ w Dębicy, po ich występie zaprezentowali się seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy. Kolejno jako ostatni, swój program artystyczny przedstawili uczestnicy z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie.

Dla zaproszonych gości, w nawiązaniu do tematyki przewodniej spotkania, które brzmiało "Herbatka w Kafejce pod Dynią" uczestnicy Dziennego Domu Pomocy w Jaśle przygotowali pełną aromatu rozgrzewającą herbatkę z dodatkiem korzennych przypraw oraz przepyszne ciasta, w których królowała oczywiście dynia.

Dzień Seniora stał się doskonałą okazją do interesujących rozmów, wzajemnej integracji oraz nawiązania wielu nowych, ciekawych znajomości. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć również wspólnego śpiewania, przy akordeonowym akompaniamencie pana Ryszarda. Gra w kalambury dostarczyła wszystkim dużo radości i satysfakcji. Jako, że nogi wręcz same rwały się wszystkim do tańca, seniorzy ruszyli na parkiet.
Dla zaproszonych gości przygotowano upominki ufundowane przez szczodre serca naszych sponsorów: Firmę Remontowo-Budowlaną Budowlaniec w Jaśle, Hurtownię Biurowo-Papierniczą Duet-Papier w Jaśle, Fundację Mówisz-Masz oraz Marzenę Kowalską-Binkowicz.

- Drodzy jasielscy Seniorzy zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i skorzystania z oferty Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.