W pobliżu cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych w pobliżu cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, a wzorem lat poprzednich dodatkowe bezpłatne kursy na cmentarze zorganizują Zakład Pogrzebowy Wiesław Okarma oraz Zakład Pogrzebowy Żaneta Kuźniar "Kalla“.

Generalne porządki na cmentarzach komunalnych wraz z bieżącym opróżnieniem wszystkich pojemników i kontenerów na odpady na cmentarzach komunalnych przy ulicach Mickiewicza, Zielonej i Gajowej prowadzone będą do 29 października (sobota).

Na cmentarzu przy ul. Zielonej 29 października (w godzinach porannych) pojemniki i kontenery na odpady, zostaną ustawione przed bramą cmentarną przy ul. Zielonej oraz przed bramą na placu "Bazar“, a w miejscach stałej ich lokalizacji zostaną wywieszone tabliczki informacyjne o miejscu składowania odpadów.

1 listopada zostanie udostępniony dodatkowo do parkowania plac "Bazar" oraz plac "Mój Rynek“. Dostępne będą dodatkowe szalety typu "TOI -TOI" na "Nowym Cmentrzu" w sektorach dolnych i parkingu górnym oraz na cmentarzu przy ul. Gajowej.

Organizacja ruchu:
1. Cmentarz komunalny przy ul. Zielonej:
ul. Kilińskiego - za skrzyżowaniem z ul. Farną zostanie ustawiony znak B-36 "zakaz zatrzymywania się“ z tabliczką "nie dotyczy pojazdów osób niepełnosprawnych“.
2. Cmentarz komunalny przy ul. Mickiewicza:
- ul. Mickiewicza - zarządca drogi tj. Powiatowy Zarząd Dróg w Jaśle ustawi znaki B-36 "zakaz zatrzymywania się" po lewej stronie w kierunku osiedla "Gamrat“ od skrzyżowania
z ul. Kaczorowy do skrzyżowania z ul. Starowiejską,
- postój samochodów wzdłuż ul. Mickiewicza /zatoka/, na parkingach zewnętrznych przy cmentarzu /część parkingu dolnego będzie wyłączona z parkowania na prowadzenie handlu kwiatami, zniczam iitp./, na parkingu wewnętrznym cmentarza, oraz na górnym parkingu.
3. Cmentarz komunalny przy ul. Gajowej:
- postój samochodów na parkingu i wzdłuż ul. Gajowej.

Zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone na okres:
- ul. Kilińskiego od 31 października (poniedziałek) od godzin popołudniowych do 2 listopada do godzin porannych,
- ul. Mickiewicza od 31 października do 2 listopada do godzin porannych

Ustawienie znaków oraz ich zdemontowanie odbędzie się w wyżej wymienionych terminach.

Na cmentarzach przy ul. Mickiewicza i ul. Zielonej wprowadzone zostaną stałe dyżury pracowników Zarządcy Cmentarzy Komunalnych w Jaśle, odpowiedzialnych za udzielanie informacji oraz bieżące utrzymanie porządku.

Nad całością organizacji ruchu i bezpieczeństwem nadzór sprawować będzie policja i Straż Miejska.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.