W Starostwie Powiatowym w Jaśle odbył się kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Przysieki.
W czwartek (27 października) w Starostwie Powiatowym w Jaśle odbył się kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Przysieki. Jedna z działek znalazła nowych nabywców. Zarząd Powiatu w Jaśle żywi nadzieje, iż w niedalekiej przyszłości powstanie na tym terenie piękne i nowoczesne osiedle, położone w pobliżu parku i obiektów sportowych.

Przedmiotowe nieruchomości zlokalizowane są na terenie dawnego sadu użytkowanego przez Zespół Szkół w Trzcinicy. W sąsiedztwie mieści się park dworski oraz obiekty sportowe. Działki te usytuowane są na stoku o ekspozycji w stronę południową, w górnej części z malowniczym widokiem na Beskid Niski i Tatry.

W wyniku starań podjętych przez Zarząd Powiatu w Jaśle, Gmina Skołyszyn uchwaliła dla tego obszaru Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego "Przysieki 1/2019". Wyraziła także zgodę na podział nieruchomości na 30 działek o powierzchni od 0,10 ha - 0,12 ha oraz wydzielenie działki o powierzchni około 0,70 ha z przeznaczeniem pod zabudowę usługową.

Zgodnie z MPZP Gminy Skołyszyn, działki przylegające bezpośrednio do drogi gminnej, przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniowo - usługową, zaś nieruchomości zlokalizowane
w drugiej i trzeciej linii - pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Wszystkie mają zapewniony dostęp do drogi gminnej poprzez drogi wewnętrzne. Ponadto nieruchomość przeznaczona pod zabudowę usługową przylega bezpośrednio do drogi krajowej nr 28 Nowy Sącz - Jasło.

Niebawem działki te będą w pełni uzbrojone. Bowiem Gmina Skołyszyn opracowuje dokumentację dla rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Przysieki
i Siedliska Sławęcińskie.

Ceny wywoławcze nieruchomości wraz z udziałem w drodze wewnętrznej, kształtują się w granicach 37 000 zł - 46 000 zł netto. Cena wywoławcza nieruchomości przeznaczonej pod zabudowę usługową wynosi 406 598 zł netto.

Rada Powiatu w Jaśle w dniu 27 października 2022 r. wyraziła zgodę na sprzedaż następnych działek położonych w tym kompleksie. Przetarg na ich sprzedaż odbędzie się prawdopodobnie
w pierwszym kwartale 2023 r.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.