W ramach IX kolejki IV ligi podkarpackiej Czarni Jasło w sobotę, 29 sierpnia o godz. 16:30, podejmują u siebie Ekoball Stal Sanok.
Obie drużyny w minioną środę wygrały swoje mecze po 1-0. Czarni z Partyzantem w Targowiskach, a Ekoball na swoim stadionie z rezerwami Stali Stalowa Wola. W przypadku sanoczan było to trzecie zwycięstwo z rzędu. Jasielska drużyna wygrała pierwszy mecz wyjazdowy, a drugi z rzędu. Tym samym emocje na stadionie przy Śniadeckich 15 w sobotnie popołudnie gwarantowane.


Ekoball Stal Sanok zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów i bilansem bramkowym 11-11. Sanoczanie wygrali dotąd cztery mecze, dwa zremisowali i dwa przegrali. Aż siedmiu zawodników zdobywało gole: Sebastian Sobolak - 3, Kamil Adamiak i Łukasz Tabisz - po 2 oraz Damian Niemczyk, Karol Adamiak, Kamil Jakubowski i Konrad Kaczmarski.

Drużyna z Sanoka źle zaczęła sezon. Po porażce w Wiśniowej z Wisłokiem 1-3 oraz remisie 3-3 na własnym boisku z Sokołem Nisko, zmienił się trener. Mateusza Ostrowskiego zastąpił Piotr Kot. Pod jego wodzą, drużyna wygrała cztery mecze (wszystkie po 1-0), jeden zremisowała i jeden przegrała.

Czarni po wygranej - mimo kłopotów kadrowych - w dobrym stylu w Targowiskach, poprawili dotychczasowy bilans (3-2-2, bramki 13-10) i miejsce w tabeli (13). Kibice liczą na kolejne zwycięstwo i podtrzymanie dobrej passy. Gole dla Czarnych w dotychczasowych meczach strzelali: Łukasz Urban 4, Wojciech Kiełtyka 4, Rafał Mastaj 2, Jakub Frączek 1, Pavlo Kulish 1 i Paweł Setlak 1.

W pozostałych meczach IX kolejki grają:
Stal II Mielec - Karpaty Krosno (s. 11)
Legion Pilzno - Piast Tuczempy (s. 11)
Igloopol Dębica - Lechia Sędziszów Małopolski (s. 11)
Błękitni Ropczyce - Wisłok Wiśniowa (s. 17)
Izolator Boguchwała - Partyzant Targowiska (s. 17)
Polonia Przemyśl - Sokół Nisko (s. 17)
JKS Jarosław - Start Pruchnik (s. 17)
Stal II Stalowa Wola - Korona Rzeszów (n. 14)
Resovia II Rzeszów - Orzeł Przeworsk (n. 17)
Sokół Kolbuszowa Dolna - Głogovia Głogów Małopolski (n. 17.30)