W dniu Święta Niepodległości w Osieku Jasielskim odbył się Marsz Niepodległościowy.
11 Listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Osieku Jasielskim odbył się Marsz Niepodległościowy upamiętniający 104 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystości związane z obchodami rocznicy Święta Niepodległości skłaniają nas wszystkich do refleksji nad patriotyzmem, wolnością, która jest ogromną wartością i umiłowaniem tego, co ojczyste.

uroczystości w Osieku Jasielkim

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Przemienia Pańskiego w Osieku Jasielskim. Po uroczystej mszy odśpiewano pieśń "Boże, coś Polskę". Uformowany orszak, prowadzony przez poczty sztandarowe OSP z terenu gminy oraz uczniów szkół podstawowych, przeszedł na cmentarz pod Krzyż Pamięci Bohaterów Poległych za Ojczyznę i Ofiar Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych.

Po modlitwie zaproszone delegacje złożyły kwiaty i znicze oraz odśpiewano Hymn Narodowy. Następnie głos zabrał Andrzej Stachurski Wójt Gminy przypominając historie Polski i znaczenie święta jako symbolu miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbolu wiary i zwycięstwa.

uroczystości w Osieku Jasielkim

W wydarzeniu uczestniczyła także Aneta Jarecka Sekretarz Gminy, Irena Baciak Radna Powiatowa oraz Piotr Wojdacz Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi i Sołtysami. Następnie uczestnicy udali się do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury na uroczysty koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Laurenti z Warzyc.

Wspólny poczęstunek przygotowały panie z KGW Osiek Jasielski. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Osiek Jasielski oraz Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Osieku Jasielskim.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.