Tak w Tarnowcu świętowano 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
W piątek (11 listopada) odbyły się obchody upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczął koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Tarnina pod przewodnictwem Marty Kapały, bezpośrednio po której odbyła się Msza Święta w Intencji Ojczyzny w Sanktuarium MBZ w Tarnowcu, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium ks. Kanonik Paweł Knurek.

Następnie poczty sztandarowe wraz z mieszkańcami i przeszli pod pomnik Grunwaldzki gdzie po ustawieniu pododdziałów przez dowódcę uroczystości Komendanta Gminnego ZOSPRP w Tarnowcu dh. Jarosława Lulę nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu RP.

obchody w Tarnowcu

Kolejno Patrycja Guzik - uczennica 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu - Oddział Przygotowania Wojskowego odczytała apel poległych.

Bezpośrednio po nim nastąpiło złożenie kwiatów przez delegacje: Radnych Gminy Tarnowiec na czele z Przewodniczącym Rady Michałem Dłuskim, Przedstawicieli ZOSP z terenu Gminy Tarnowiec, Niepublicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Glinika Nowego, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Glinika Polskiego, Niepublicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Umieszcza, Niepublicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego Czeluśnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej z Tarnowca, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym Łubienka, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Roztok, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Wrocanki, Niepublicznego Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Łajsc, Samorządowego Przedszkola w Tarnowcu.

Na zakończenie uroczystości okolicznościowe przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Michał Dłuski. Podziękował wszystkim uczestnikom, zaproszonym oraz zaangażowanym w przygotowanie uroczystości za obecność w tym ważnym z pkt widzenia naszej historii dniu. Kwiaty złożono również na Cmentarzu Wojennym nr 19.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.