Rząd RP z Agencji Rezerw Materiałowych przekazał ponad 4,5 tysiąca litrów płynu do dezynfekcji oraz 17250 maseczek ochronnych dla szkół w powiecie jasielskim.
28 sierpnia br. obok budynku Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbył się oficjalny odbiór płynów dezynfekujących. Za rozprowadzenie środków bezpieczeństwa odpowiedzialna jest Państwowa Straż Pożarna w Jaśle oraz ochotnicze straże pożarne z powiatu jasielskiego.


Starosta jasielski Adam Pawluś w imieniu zarządu powiatu oraz dyrekcji i młodzieży jasielskich szkół złożył podziękowanie na ręce komendanta PSP w Jaśle Piotra Śmietany, za wsparcie w przygotowywanie bezpiecznego powrotu młodzieży do szkół. Starosta jasielski podkreślił także, że trzeba apelować do rodziców, żeby wspólnie zapewnić bezpieczeństwo w szkołach jasielskich, ponieważ to bardzo ważne, aby młodzież mogła wrócić do szkoły.

- Jest to niezwykle ważne, aby te środki, które dostarcza straż pozwoliły na zapobieganie epidemii, oraz zajęcia mogły się bezpiecznie odbywać. Ryzyko jest wielkie, mam nadzieje, że uda się zapewnić bezpieczeństwo w szkołach. Będziemy apelować do rodziców żeby dzieci, które mają objawy, kaszel lub gorączkę, pozostały w domu, aby wcześniej je zbadać i izolować - powiedział Adam Pawluś.


Powiat jasielski jest zieloną strefą w związku z koronawirusem, co oznacza, że nie jest zagrożony w sposób szczególny epidemią. Aby utrzymać ten stan niezbędne są środki bezpieczeństwa.