Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu świętowała jubileusz 80-lecia istnienia.
Szkoła Podstawowa im. Macieja Rataja w Opaciu 17 listopada świętowała jubileusz 80-lecia istnienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym w Bączalu Dolnym. Druga część jubileuszu odbyła się w szkole, gdzie uczestniczyli w uroczystej akademii mieli okazję podziwiać prace artystyczne na wystawie okolicznościowej. Swoje dzieła prezentowali absolwenci: Michał Ruciński oraz Agnieszka Kołodziej - wnuczka inicjatora powstania szkoły pana Władysława Wojdyły.

Szkoła ma 80 lat, powstała w 1942 r. w mrocznych czasach okupacji hitlerowskiej. Przez wiele lat zmieniało się jej oblicze, pracownicy i uczniowie. Obecnie placówka jest ośmioklasową szkołą z oddziałem przedszkolnym, w którym od ubiegłego roku szkolnego w pięknie odnowionej i powiększonej sali prowadzona jest innowacja pedagogiczna z elementami pedagogiki Marii Montessori.

jubileusz szkoły w Opaciu

Szkoła w Opaciu nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy oddali jej swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Dzięki ich pasji i zaangażowaniu udało się stworzyć szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj - przyjazną, szanującą tradycje, ale jednocześnie otwartą na nowoczesność.
Lata nauki to wyjątkowy czas w życiu każdego człowieka. Szkoła to, obok domu rodzinnego, szczególne miejsce, które przygotowuje do długiej drogi w dorosłe życie i daje nadzieję, że jest to droga życiowego sukcesu.

Spotkanie jubileuszowe było okazją do podziękowań, wspólnego świętowania, przeżycia miłych chwil i wzruszeń.

Ten dzień swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: Iwona Trawińska - dyrektor Biura Senator RP Alicji Zając, Jolanta Strzępek - przedstawicielka Podkarpackiego Kuratora Oświaty, ks. Piotr Sałek - proboszcz parafii, ks. Wiesław Willer, ks. Tadeusz Wawryszko, Wojciech Piękoś - Wójt Gminy Jasło, Edyta Witkoś - przedstawicielka referatu Organizacyjno - Społecznego i Oświaty w Gminie Jasło, pan Janusz Pruchnik - radny wsi Opacie, pani Marzena Mazur - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Opacia, pan Marian Szarek i pani Anna Witalis - byli dyrektorzy szkoły, pani Klaudia Król - przewodnicząca Rady Rodziców. Przybyli również byli pracownicy szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.