450 tysięcy złotych kosztowały wakacyjne remonty w szkołach podstawowych w gminie Skołyszyn.
Najpoważniejsze prace prowadzone są w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Święcanach, w której remontowi poddano kuchnię wraz z zapleczem i stołówką. Koszt remontu wyniósł 103 tysiące złotych. Ponadto zakupione zostanie wyposażenie kuchenne wraz z meblami (ponad 18 tysięcy złotych). W najbliższych kilku tygodniach przyszkolny parking wzbogaci się o nowe miejsca postojowe. Koszt to 84 tysiące złotych.

Remont kuchni w SP w Święcanach.

W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Harklowej przeprowadzono gruntowny remont pomieszczeń, w tym sali gimnastycznej, biblioteki, szatni i korytarza. Koszt to blisko 65 tysięcy złotych.

Sala gimnastyczna SP w Harklowej.

Przy Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Lisowie wykonano bezpieczny podjazd oraz parking dla samochodów. Koszt to blisko 76 tysięcy złotych. Za ponad 40 tysięcy złotych urządzony został plac zabaw dla dzieci.

Plac zabaw dla dzieci w Lisowie.

Prace modernizacyjne prowadzone były także w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Kunowej, gdzie od 1 września 2020 r. w ramach środków pozyskanych z RPO Województwa Podkarpackiego, będzie funkcjonował dodatkowy oddział przedszkolny. Przy szkole w ramach tego projektu został urządzony plac zabaw dla dzieci za 39 tysięcy zł.

Plac zabaw dla dzieci przy SP w Kunowej.

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jabłonicy zmodernizowano kanalizację sanitarną i deszczową za ponad 50 tysięcy złotych. W najbliższych tygodniach zostanie położona nawierzchnia bitumiczna na szkolnym parkingu.

Wyremontowany korytarz SP w Harklowej.

W bieżącym roku planowany jest również remont dachu na budynku Przedszkola w Skołyszynie oraz ogrodzenia przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Rejtana w Bączalu Dolnym.