"Na prezenty czas" - kolorowo i świątecznie było wczoraj w JDK podczas pierwszego kiermaszu rękodzieła artystycznego.
Oryginalne i niepowtarzalne. Takie rzeczy można było kupić na zorganizowanym po raz pierwszy w Jasielskim Domu Kultury kiermaszu rękodzieła artystycznego pod hasłem "Na prezenty czas". Blisko 30 wystawców, nie tylko z powiatu jasielskiego sprzedawało swoje wyroby 25 listopada br. w JDK.

Odwiedzający mogli zaopatrzyć się nie tylko w prezenty dla najbliższych, ale także przygotować się do zbliżających się świąt. Były więc dekoracje do domu i ogrodu.

- Nie jest to typowy kiermasz świąteczny. Organizujemy go po raz pierwszy pod hasłem "Na prezenty czas". Do udziału zaprosiliśmy wystawców, głównie z powiatu jasielskiego, ale nie tylko. Można tu kupić wszystko, co nadaje się na prezent, czyli: hafty, kartki, biżuteria, obrazy, wyroby z włóczki - wylicza Katarzyna Gądek - Smyka, kierownik Działu Edukacyjno - Informacyjnego, która jest jednocześnie jest opiekunem grupy Pracowni Edukacji Twórczej JDK. To właśnie wspólnie z paniami należącymi do tej grupy wymyśliły kiermasz "Na prezenty czas".

Jednym z rękodzielników jest znana z zamiłowania do pergamano, mieszkająca w Jaśle Grażyna Jaśko, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Jej pasją jest także haft krzyżykowy i decoupage.

- Można u mnie kupić prezenty gwiazdkowe, mikołajkowe, bombki, zawieszki na choinkę, prezenty okolicznościowe, czyli to co ludzie teraz chętnie kupują. I wszystko to moje własne wyroby- podkreśla z dumą pani Grażyna.

Zobacz zdjęcia:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.