Wznawia działalność Ośrodek Edukacyjno - Muzealny Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. W najbliższą sobotę, 30 maja 2020 roku, zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających.
Już w najbliższą sobotę, 30 maja, zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających Ośrodek Edukacyjno – Muzealny in. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. W ubiegłym roku zakończył się remont ośrodka, a na jego korytarzach zainstalowano wiele multimedialnych i interaktywnych urządzeń edukacyjnych.

Obecna ekspozycja poświęcona jest ekosystemom występującym na terenie Magurskiego Parku Narodowego i jego mieszkańcom.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne ośrodek będzie funkcjonował w nowym reżimie sanitarnym. Dla zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzających i pracowników wprowadzone dodatkowe zasady. Jednocześnie w budynku może przebywać 15 osób. To maksymalna ilość zwiedzających. Wyłączone z użytkowania będą panele dotykowe, urządzenia ze słuchawkami oraz stanowisko z zapachami. Zwiedzanie głównej sali ekspozycyjnej będzie odbywało się bez lektora.

Ośrodek Edukacyjno - Muzealny im. Jana Szafrańskiego Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej można zwiedzać w soboty i niedziele w godzinach 9:00 - 17:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00.

Ze względu na wyłączenie części ekspozycji ze zwiedzania, cena biletu wstępu została obniżona i wynosi dla grupy do 10 osób - 7 zł (bilet normalny) i 5 zł (ulgowy). Natomiast grupy liczące od 11 do 15 osób zapłacą za bilet normalny 6 zł, a za ulgowy 4 zł.