Powiat Jasielski zakończył kolejną, ważną inwestycję. "Adaptacja poddasza w bursie międzyszkolnej na potrzeby internatu SOSW w Jaśle" kosztowała ponad 3,7 mln zł.
Zadanie obejmowało przebudowę nieużytkowanego poddasza bursy na pomieszczenia internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Dach budynku bursy został przebudowany i ocieplony. Również ściany ocieplono i obudowano płytami karton-gips. Wykonano także nowe instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Wybudowano również podjazd dla osób niepełnosprawnych, drogę pożarową i plac manewrowy.

Uczestnicy uroczystości

Wskutek przeprowadzonych prac na poddaszu budynku bursy powstały pomieszczenia dla 24 niepełnosprawnych wychowanków objętych opieką całodobową SOSW w Jaśle. Znajduje się tu m.in. osiem sypialni, dwie sale świetlicowe, gabinety rewalidacyjne, zaplecze sanitarne i socjalne oraz pokoje dla wychowawców. W celu dostosowania budynku dla osób niepełnosprawnych, na początku bieżącego roku, w budynku zamontowany został dźwig osobowy o napędzie elektrycznym.

Wykonawcą robót budowlanych była forma ENERGODOM Zbigniew Gotfryd z Jasła.

Starosta Jasielski Adam Pawluś

Ogólna wartość inwestycji w bursie to 3 747 220 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 800 000,00 zł oraz PEFRON w wysokości 150 000,00 zł.

Internat dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle jest integralną częścią szkoły. Stwarza korzystne możliwości realizacji świadomego procesu wychowania i opieki specjalnej. Spełnia on funkcję środowiska wychowawczego i przejmuje obowiązki domu rodzinnego na czas pobytu wychowanków w Internacie. Dzięki wewnętrznej organizacji i zapleczu materialnemu internat zapewnia podopiecznym warunki dla ich właściwego, wszechstronnego rozwoju psychofizycznego.

Wyremontowany pokój w bursie

Wychowankowie wdrażani są do samodzielności w małych grupach wychowawczych. Sprawujący opiekę specjaliści stwarzają każdemu możliwości indywidualnego rozwoju - ich zdolności, zainteresowań, wprowadzają w system oczekiwanych wartości i norm społecznie akceptowanych.W uroczystym otwarciu wyremontowanej bursy międzyszkolnej, które odbyło się w piątek 25 listopada, oprócz dyrekcji i pracowników SOSW w Jaśle uczestniczyli: Marta Oleszkowicz asystentka europosła Bogdana Rzońcy, Iwona Trawińska asystentka senator Alicji Zając, starosta jasielski Adam Pawluś, przewodniczący Rady Powiatu w Jaśle Robert Snoch, kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją w Krośnie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Lucyna Opoń, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle Irena Baciak, ks. Tadeusz Paszek - proboszcz Parafii Św. Stanisława BM w Jaśle, ks. Piotr Sałek - proboszcz parafii w Bączalu, ks. Marek Jaworski.

W części artystycznej wystąpili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.