Kierujących "po użyciu alkoholu" zatrzymali jasielscy policjanci w ramach akcji "Trzeźwy weekend".
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 19 163 kierujących. Podczas działań ujawnili 26 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Za popełnione wykroczenie odpowie 13 kierujących, za przestępstwo odpowie pozostałych 13 kierowców.

Pijany uszkodził drzwi kościoła w Jaśle
W trakcie trwania działań "Trzeźwy weekend" jasielscy policjanci skontrolowali 1027 kierujących. W niedzielę 27 listopada ok. godz. 07:40 w miejscowości Trzcinica zatrzymali kierującego Toyotą, który prowadził samochód będąc w stanie po użyciu alkoholu.

- Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie blisko 0,3 promila alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania i niebawem poniesie konsekwencje popełnionego wykroczenia - przekazał kom. Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.