W grudniu zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie niedziele bezpośrednio poprzedzające święta Bożego Narodzenia.
Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 roku a od 2020 roku wprowadziła w zdecydowaną większość niedziel zakaz handlu. Dodatkowo kolejne nowelizacje ustawy uszczelniły obowiązujące prawo.

Zakaz handlu w niedzielę i ograniczenie godzin nie obowiązują przedsiębiorcę prowadzącego handel osobiście we własnym imieniu i na własny rachunek. Taki przedsiębiorca może również skorzystać z nieodpłatnej okazjonalnej pomocy członków najbliższej rodziny, jeżeli nie są oni zatrudnionymi u takiego przedsiębiorcy i nie wykonują odpłatnie pracę w inne dni tygodnia.

Niedziele handlowe w grudniu 2022


Zakupy w grudniu zrobimy 11 i 18 grudnia, czyli w dwie niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia. 24 grudnia handel będzie mógł się odbywać tylko do godziny 14:00. Tego dnia pracodawca może jednak skrócić godziny pracy.

Dodatkowy dzień wolny za pierwszy dzień świąt?


Zgodnie z Kodeksem Pracy pracujący nie otrzymają dnia wolnego za pierwszy dzień świąt, ponieważ wigilia wypada w sobotę 24 grudnia. Dodatkowy dzień wolny przysługuje wyłącznie wtedy, gdy święto wypada w sobotę, wigilia nie jest świętem religijnym ani państwowym.

Jak oszczędzać na zakupach w Jaśle?


Planując zakupy warto sprawdzić, czy produkty których potrzebujemy nie są aktualnie objęte promocją. Mieszkańcy Jasła i powiatu mogą posiłkować się aktualną listą lokalnych gazetek promocyjnych dostępnych pod adresem: www.jaslo365.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.