Ministranci i lektorzy z powiatu jasielskiego uczestniczyli w III Mistrzostwach LSO w tenisie stołowym.
W ostatnim dniu roku liturgicznego, 26 listopada br. duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Rzeszowskiej zorganizowało III Mistrzostwa LSO w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie i wzięło w nich udział 57 ministrantów z 20 parafii diecezji rzeszowskiej.

Na rozpoczęcie turnieju, do ministrantów i lektorów, zwrócił się ks. Dominik Leniart, diecezjalny duszpasterz Służby Liturgicznej, który także poprowadził modlitwę za przyczyną bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Głos zabrała również Bożena Zięba, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 oraz Barbara Tereszkiewicz-Stach, menadżer klubu tenisa stołowego kobiet KTS ENEA Siarkopol Tarnobrzeg (30-krotnego mistrza Polski w tenisie stołowym ).

Po modlitwie i uroczystym otwarciu turnieju zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych przystąpili do rywalizacji o miano mistrza diecezji rzeszowskiej wśród ministrantów i lektorów.

Po rozegraniu ok. 100 meczów klasyfikacja turniejowa prezentuje się następująco:

Kategoria Ministrant (urodzeni w latach 2010 - 2013) - 17 uczestników
1. Patryk Blok - Rzeszów - Podwyższenia Krzyża Świętego
2. Michał Warunek - Niwiska
3. Maksymilian Święch - Nockowa
4. Piotr Liszka - Rzeszów - Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes

Kategoria Lektor Młodszy (urodzeni w latach 2007 - 2009) - 33 uczestników
1. Kacper Mlicki - Cieklin
2. Maciej Juruś - Rożnowice
3. Mateusz Bukowski - Krasne
4. Igor Bućko - Jasło - parafia pw. Chrystus Król

Kategoria Lektor Starszy (urodzeni w latach 2003 - 2006) - 7 uczestników
1. Wojciech Koza - Sędziszów - FARA
2. Karol Patro - Sędziszów Młp. - Miłosierdzie Boże
3. Adrian Korbecki - Rzeszów - Matki Bożej Nieustającej pomocy i św. Floriana
4. Krzysztof Żelazo - Kosowy

Na koniec turnieju każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i brelok na klucze w kształcie rakietki do tenisa stołowego, a najlepsi puchary, które wręczyła Katarzyna Kuczmenda, wicedyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

W organizację rozgrywek włączyli się m.in. Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Klub KTS ENEA Siarkopol Tarnobrzeg, Bożena Zięba, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie, a także animatorzy LSO i wolontariusze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.