W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim odbyły się Złote Gody i Dzień Seniora.
"Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku." Z tej okazji w dniu 26 listopada 2022 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Osieku Jasielskim odbyła się podniosła uroczystość połączona z Gminnym Dniem Seniora.

Podczas uroczystości, wręczone zostały medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskie na wniosek Wójta Gminy, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Osiek Jasielski.

Uroczystość poprowadziła Magdalena Gumienna podinspektor Referatu Spraw Obywatelskich wraz z Urzędem Stanu Cywilnego Urzędu Gminy Osiek Jasielski, która przekazując życzenia i gratulacje parom, podkreśliła jak ważną sztuką jest wytrwać w miłości, kochać do końca, trwać przy sobie mimo przeciwności we wzajemnym szacunku i uznaniu.

złote gody w Osieku Jasielskim

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Andrzej Stachurski Wójt Gminy Osiek Jasielski, w asyście Bogdana Rzońcy Europosła, Piotra Rycerskiego Szefa Gabinetu Politycznego Wiceministra Jacka Sasina, Adama Pawlusia Starosty Jasielskiego, Piotra Wojdacza Przewodniczącego Rady Gminy Osiek Jasielski oraz Anety Jareckiej Sekretarza Gminy Osiek Jasielski i Małgorzaty Matuszyk Skarbnika Gminy.

Włodarz pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Przytoczył słowa św. Jana Pawła II o sile miłości, "która wszystko znosi, wszystko wybacza, wszystko przetrzyma i która nigdy nie zawiedzie". Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło symbolicznego toastu oraz poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Wójt Gminy zwrócił się również do Seniorów, dziękując za pracę i miłość, ogromną wiedzę i doświadczenie w krzewieniu pięknych tradycji regionalnych, religijnych i patriotycznych regionu.

Medalami "Za długoletnie pożycie" zostali odznaczeni
1. Alicja i Andrzej Dąbrowscy,
2. Maria i Jan Dziadosz,
3. Rozalia i Marian Frączek,
4. Zofia i Bolesław Gajewscy,
5. Władysława i Franciszek Gumienni,
6. Władysława i Mieczysław Nowak,
7. Stanisława i Albin Wierdak,
8. Janina i Roman Witusik.

- Wszystkim Jubilatom, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.