829 uczniów z klas I - VIII rozpoczęło naukę w nowym roku szkolnym 2020/21 w ośmiu szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jasło.
Swoją przygodę z edukacją rozpoczęło także 260 przedszkolaków w oddziałach przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych oraz w dwóch przedszkolach niepublicznych w jasielskiej gminie - Ochronce Zgromadzenia Sióstr BDNP - Przedszkole Niepubliczne w Szebniach i Niepublicznym Przedszkolu „Maluszkowo” w Osobnicy.

Nowy rok szkolny 2020/2021 będzie wyjątkowy ze względu na trwającą sytuację epidemiologiczną. Jak informują władze samorządowe jasielskiej gminy, na podstawie wytycznych wydanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego we wszystkich szkołach przygotowane zostały specjalne procedury funkcjonowania placówek w okresie pandemii. Ponadto wszystkie szkoły i placówki przedszkolne Gminy Jasło zostały wyposażone w środki ochrony osobistej - maseczki oraz płyn do dezynfekcji, a organizacja nauki oraz pobytu uczniów i dzieci w budynkach szkolnych zostanie dostosowana do obecnej sytuacji.