Trzy nowe przypadki zachorowania na koronawirusa stwierdzono u mieszkańców powiatu jasielskiego. Jest to dwóch mężczyzn i kobieta. Dzisiaj, 2 września, służby sanitarne poinformowały o 46 potwierdzonych nowych zachorowaniach w województwie podkarpackim.
Liczba zarażonych wirusem SARS-CoV2 od początku epidemii wzrosła w powiecie jasielskim do 57 osób, z których 33 wyzdrowiały, a jedna zmarła. W sierpniu na covid-19 zachorowało 25 mieszkańców naszego powiatu.

Dzisiaj, 2 września, służby sanitarne poinformowały o 46 nowych przypadkach w województwie podkarpackim. Zachorowało 5 osób z powiatu dębickiego (4 kobiety i mężczyzna), 3 osoby z powiatu jarosławskiego (2 mężczyzn i kobieta), 3 osoby z powiatu jasielskiego (2 mężczyzn i kobieta), 1 osoba z powiatu krośnieńskiego (kobieta), 15 osób z powiatu łańcuckiego (8kobiet, 7 mężczyzn), 1 osoba z powiatu mieleckiego (kobieta), 3 osoby z powiatu przemyskiego (3 kobiety), 1 osoba z Przemyśla (kobieta), 6 osób z powiatu przeworskiego (3 kobiety, 3 mężczyzn), 1 osoba z powiatu ropczycko-sędziszowskiego (meżczyzna), 2 osoby z powiatu rzeszowskiego (kobieta i mężczyzna),3 osoby z powiatu stalowowolskiego (3 mężczyzn), 2 osoby z powiatu strzyżowskiego (2 kobiety).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (2 września), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 73 977 próby pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 48 507 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 25 470.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 11 osób, 2889 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 818 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych sa 154 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2507 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1449 osób. Odnotowano 86 zgonów. W Centrum Medycznym Szpitala w Łańcucie 1 września br. zmarło 2 pacjentów. Byli to mieszkańcy powiatów przeworskiego i rzeszowskiego.

Wyzdrowiało kolejne 22 osoby: po 8 mieszkańców z miasta Rzeszowa i Przemyśla, po 2 osoby z powiatów niżańskiego i łańcuckiego oraz po 1 osobie z powiatów rzeszowskiego i stalowowolskiego.