Uroczystą akademią w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jaśle rozpoczęły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.
We wtorek (13.12) w Jaśle odbyły się obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Organizatorami byli starosta jasielski, NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" Region Podkarpacie Oddział w Jaśle i Stowarzyszenie "Solidarni w Jaśle".

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Jaśle

Obchody rozpoczęły się przed południem od akademii w Zespole Szkół Budowlanych im. Króla Kazimierza Wielkiego. Aby jednak wziąć w nich udział należało się "wylegitymować" milicjantom, w których rolę wcieliło się dwóch uczniów "Budowlanki".

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Jaśle

Podczas akademii wykład "Stan Wojenny w Polsce południowo-wschodniej" wygłosił dr Marcin Bukała z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie "Budowlanki" przygotowali też inscenizację słowno - muzyczną w trakcie której zaprosili do wspólnego odśpiewania kilku pieśni hymnicznych. Akademii towarzyszyła wystawa pamiątek z lat 80-tych.

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Jaśle

Druga część obchodów miała miejsce wieczorem. W kościele pw. św. Stanisława BM odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ojczyzny i ofiar stanu wojennego.

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Jaśle

Po nabożeństwie złożono kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym strajk pracowników Huty Szkła w Jaśle oraz tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Nie zabrakło też okolicznościowych wystąpień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.