W najbliższą niedzielę w Tarnowcu odbędzie się charytatywny koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem świątecznym.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbędzie się charytatywny koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem świątecznym podczas którego będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz 2,5 letniego Nikosia chorującego na miastemię wrodzoną.

Jest to autoimmunologiczne schorzenie układu nerwowego charakteryzujące się nadmierną nużliwością mięśni. Chorzy nie mają wpływu m. in. na opadające powieki, mięśnie podniebienia, gardła i krtani są zwiotczałe (zaburzenia mowy i przełykania), pojawią się opadanie głowy i osłabienie mięśni rąk, a nawet nagłe i niekontrolowane upadki. Miastemia jest chorobą przewlekła i niestety nieuleczalną.

Podczas kiermaszu będzie można kupić m.in. ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci na gminny konkurs z "Aniołem w tle" oraz potrawy wigilijne przygotowane przez Panie z KGW z terenu Gminy Tarnowiec.

Na najmłodszych czekał będzie Święty Mikołaj. Podczas koncertu wystąpi Kapela Tarnowcoki, Dworzanie, Potakowianki, Tarnina oraz przedszkolaki z Tarnowca.

Kiermasz odbędzie się w niedzielę 18 grudnia o godzinie 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu.

kiermasz w Tarnowcu
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.