W Tarnowcu odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem świątecznym podczas, którego przeprowadzono zbiórkę na rzecz 2,5 letniego Nikosia.
W niedzielę 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek, połączony z kiermaszem świątecznym. W jego trakcie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz 2,5-letniego Nikosia chorującego na miastenię wrodzoną.

Niedzielne popołudnie rozpoczął dyrektor GOK Bartłomiej Smyka witając wszystkich gości, po czym występy rozpoczęli najmłodsi uczestnicy koncertu - przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Tarnowcu.

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w Tarnowcu

Kolejno na scenie zaprezentowali się Zofia i Hubert Kołbuc (pianino) oraz Nikola Jakubowska (gitara) wychowankowie GOK uczęszczający na zajęcia muzyczne w Tarnowcu.
Następnie przed zebranymi wystąpił zespół Tarnina pod kierownictwem Marty Kapały. Dalszą część popołudnia wypełniły występy zespołów śpiewaczych Potakowianki, Dworzanie oraz kapeli Tarnowcoki.

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w Tarnowcu

Ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci na XVIII edycja gminnego konkursu "Z Aniołem w tle", potrawy wigilijne i ciasta przygotowane przez panie z KGW z terenu gminy Tarnowiec to tylko część rzeczy, które można było nabyć podczas kiermaszu. Dodatkowo św. Mikołaj, obecny podczas popołudnia miał przygotowane słodkie co nieco, zarówno dla małych, jak i tych większych.

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w Tarnowcu

- Uczestnicy konkursu "Z Aniołem w tle" od 5 lat przeznaczają swoje prace na sprzedaż podczas bożonarodzeniowego kiermaszu charytatywnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Tarnowcu i GOK Tarnowiec. W tym roku do konkursu zgłosiło się z 177 uczniów z 10 szkół - mówi Edyta Koszyk, organizator konkursu.

Cały dochód ze sprzedaży na kiermaszu oraz przeprowadzonej zbiórki zostanie przekazany na rzecz Nikosia.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter
rrrrrr

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.