W Tarnowcu odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek połączony z kiermaszem świątecznym podczas, którego przeprowadzono zbiórkę na rzecz 2,5 letniego Nikosia.
W niedzielę 18 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowcu odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek, połączony z kiermaszem świątecznym. W jego trakcie przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz 2,5-letniego Nikosia chorującego na miastenię wrodzoną.

Niedzielne popołudnie rozpoczął dyrektor GOK Bartłomiej Smyka witając wszystkich gości, po czym występy rozpoczęli najmłodsi uczestnicy koncertu - przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Tarnowcu.

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w Tarnowcu

Kolejno na scenie zaprezentowali się Zofia i Hubert Kołbuc (pianino) oraz Nikola Jakubowska (gitara) wychowankowie GOK uczęszczający na zajęcia muzyczne w Tarnowcu.
Następnie przed zebranymi wystąpił zespół Tarnina pod kierownictwem Marty Kapały. Dalszą część popołudnia wypełniły występy zespołów śpiewaczych Potakowianki, Dworzanie oraz kapeli Tarnowcoki.

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w Tarnowcu

Ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci na XVIII edycja gminnego konkursu "Z Aniołem w tle", potrawy wigilijne i ciasta przygotowane przez panie z KGW z terenu gminy Tarnowiec to tylko część rzeczy, które można było nabyć podczas kiermaszu. Dodatkowo św. Mikołaj, obecny podczas popołudnia miał przygotowane słodkie co nieco, zarówno dla małych, jak i tych większych.

Charytatywny koncert kolęd i pastorałek w Tarnowcu

- Uczestnicy konkursu "Z Aniołem w tle" od 5 lat przeznaczają swoje prace na sprzedaż podczas bożonarodzeniowego kiermaszu charytatywnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Tarnowcu i GOK Tarnowiec. W tym roku do konkursu zgłosiło się z 177 uczniów z 10 szkół - mówi Edyta Koszyk, organizator konkursu.

Cały dochód ze sprzedaży na kiermaszu oraz przeprowadzonej zbiórki zostanie przekazany na rzecz Nikosia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.