Śledczy z KPP w Jaśle zatrzymali 32-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za włamania do stacji przekaźnikowych sieci komórkowych oraz kradzieże znajdujących się tam akumulatorów.
Posłuchaj:

W ubiegłym roku policjanci z jasielskiej komendy otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem do stacji przekaźnikowych sieci komórkowych zlokalizowanych na terenie powiatu. Sprawca po wejściu na teren stacji i pokonaniu zabezpieczeń szaf sprzętowych kradł z ich wnętrza baterie zasilające, powodując w każdym przypadku kilkutysięczne straty. Do pierwszych kradzieży doszło w maju i czerwcu 2021 roku w Siedliskach Sławęcińskich. Kolejne kradzieże odnotowano w listopadzie w Osobnicy i Warzycach. Łącznie w minionym roku włamywacz ukradł 20 baterii, których wartość wyniosła ponad 17 tys. złotych.

Prowadzone przez policjantów czynności dochodzeniowo-śledcze nie doprowadziły wówczas do ustalenia podejrzanego, a postępowania w tej sprawie zostały umorzone.

- Formalne umorzenie postępowania nie oznacza jednak całkowitego zakończenia sprawy, a tym bardziej czynności wykrywczych. Funkcjonariusze pionu kryminalnego w dalszym ciągu analizowali zgromadzone dowody i zabezpieczone ślady. Żmudna i czasochłonna analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie podejrzanego. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec naszego powiatu. Policjanci zatrzymali go na terenie Krakowa - poinformował kom. Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Podczas przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do czterech kradzieży z włamaniem w 2021 roku oraz do jednej kradzieży, której dokonał w 2018 roku.

Za kradzieże z włamaniem 32-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.