Wśród 32 nowych potwierdzonych dzisiaj (3 września) zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim są dwie kobiety z powiatu jasielskiego. We wrześniu stwierdzono 5 zachorowań na Covid-19 u mieszkańców naszego powiatu. W sierpniu zachorowało 25 osób, a od początku epidemii - 59, z czego 36 wyzdrowiało, a jedna zmarła.
Dzisiaj, 3 września, służby sanitarne poinformowały o 32 nowych przypadkach w województwie podkarpackim. Zachorowały 2 kobiety z powiatu dębickiego, 2 kobiety z powiatu jasielskiego, kobieta z powiatu kolbuszowskiego, mężczyzna z powiatu leskiego, 3 osoby z powiatu leżajskiego (2 mężczyzn i kobieta), 8 osób z powiatu łańcuckiego (5 kobiet i 3 mężczyzn), 2 osoby z powiatu mieleckiego (kobiet i mężczyzna), 3 kobiety z powiatu przemyskiego, 2 kobiety z Przemyśla, 5 osób z powiatu przeworskiego (4 mężczyzn i kobieta), mężczyzna z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, mężczyzna z Rzeszowa i kobieta z powiatu strzyżowskiego.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor poinformował dzisiaj (3 września), że od dnia 24 stycznia br., czyli od początku wdrożenia badań na koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 74 675 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 48 837 oraz dodatkowo w innych laboratoriach (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 25 838.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 9 osób, 3360 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 811 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowane są 152 osoby.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 2539 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1488 osób. Odnotowano 88 zgonów. 1 września w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie zmarł pacjent (mieszkaniec powiatu przemyskiego). W Szpitalu w Dębicy zmarł pacjent z wynikiem potwierdzonym (mieszkaniec powiatu dębickiego) – bezpośrednią przyczyną zgonu nie był COVID 19.

Wyzdrowiało kolejnych 39 osób: 7 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 6 mieszkańców powiatu przemyskiego, 5 z miasta Przemyśla, 4 osoby z powiatu brzozowskiego, po 3 osoby z powiatów lubaczowskiego i jasielskiego, po 2 osoby z powiatów dębickiego, leskiego i stalowowolskiego oraz po 1 osobie z powiatów kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, przeworskiego i miasta Rzeszowa.