Księża z Parafii Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach przebywają na kwarantannie i czekają na wynik badania jednego z duchownych.
Kapłani pracujący w parafii Świętej Marii Magdaleny w Brzyskach objęci są kwarantanną od 1 września.
To pokłosie posiedzenia w ubiegłym tygodniu Rady Pedagogicznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego we Wróblowej. Okazało się, że w konferencji uczestniczył zakażony koronawirusem jeden z pedagogów. W miniony weekend został wykonany u niego test, którego pozytywny wynik znany był 1 września. Jak już informowaliśmy, zajęcia w szkole zostały zawieszone, a od 3 września odbywają się w trybie zdalnym.

W konferencji Rady Pedagogicznej uczestniczył jeden z księży z parafii w Brzyskach, dlatego też automatycznie wszyscy duchowni objęci zostali kwarantanną. Ksiądz, który był na spotkaniu w szkole we Wróblowej czeka na wyniki badania, które mają być znane w sobotę. Jeżeli wynik będzie negatywny, księża zostaną zwolnieni z kwarantanny.

W związku z przymusową kwarantanną odwołane zostały spowiedzi we środę i w pierwszy piątek oraz wyjazd do chorych na pierwszy piątek.
Jak informuje kancelaria parafialna, zamówione codzienne intencje kapłani odprawią według ogłoszonego porządku na plebanii bez udziału wiernych. Msze święte w kościołach w Brzyskach i we Wróblowej będą odbywać się normalnie.
Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania.

Jeżeli wynik badania u księdza uczestniczącego w posiedzeniu rady pedagogicznej we Wróblowej będzie negatywny, to kwarantanna się kończy. Natomiast gdyby wynik okazał się pozytywny, to kwarantannie będą poddane osoby, które przyjęły komunię świętą podczas mszy pogrzebowej w miniony poniedziałek z rąk wspomnianego księdza, a nie wszyscy uczestnicy pogrzebu.