Przypominamy, gdzie w Jaśle można uzyskać pomoc medyczną w razie nagłego zachorowania, nagłego zagrożenia zdrowia lub życia czy bólu zęba. Podajemy adresy i numery telefonów.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna


W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia mamy prawo udać się po pomoc medyczną do dowolnego punktu, który udziela świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nocna i świąteczna pomoc medyczna jest przedłużeniem pracy lekarza podstawowej opieki zdrowotnej - pomoc jest udzielana w dni powszednie w godzinach od 18:00 do 8:00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

W tym czasie możemy też skorzystać z pomocy na Teleplatformie Pierwszego Kontaktu (TPK). Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 800 137 200 lub wypełnisz formularz: dom.mz.gov.pl/nocna-swiateczna-opieka

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
 • nagłego zachorowania;

 • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;

 • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Adresy i dane kontaktowe do najbliższych punktów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej:
 • Szpital Specjalistyczny w Jaśle, ul. Lwowska 22 - tel. 13 443 77 23

 • Szpital Specjalistyczny w Jaśle, punkt w Nowym Żmigrodzie, ul. Krakowska 11 - tel. 13 441 56 74

 • Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, ul. Korczyńska 57 - tel. 13 437 85 64

 • Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, punkt w Dukli, ul. Słowackiego 11 - tel. 13 433 17 02

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie, ul. 700-Lecia Strzyżowa 1 - tel. 17 277 43 52

 • Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, ul. Węgierska 21 - tel. 18 352 75 74

Szpitalne Oddziały Ratunkowe oraz Izby Przyjęć


W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Oddziały te nie zastępują lekarza podstawowej opieki zdrowotnej ani lekarza poradni specjalistycznej. Lekarz kieruje wyłącznie na badania i konsultacje niezbędne ze względu na stan nagłego zagrożenia życia lub nagłego, poważnego zagrożenia zdrowia.

Adresy i dane kontaktowe do najbliższych Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych i Izb Przyjęć:
 • Szpital Specjalistyczny w Jaśle, ul. Lwowska 22 - tel. 13 44 375 03

 • Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, ul. Korczyńska 57 - tel. 13 437 85 86

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie, ul. Dąbrowskiego 10 - tel. 17 276 11 07

 • Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach, ul. Węgierska 21 - tel. 18 355 35 05, 18 355 35 01


Pamiętajmy! Szpitalny Oddział Ratunkowy to miejsce, w którym ratuje się życie i zdrowie najciężej chorych pacjentów. Zgłaszanie się na SOR z niegroźną dolegliwością może odebrać szansę pacjentom w stanie zagrożenia życia: ofiarom wypadków, urazów, pacjentom przywiezionym przez zespoły ratownictwa medycznego. Ci pacjenci w pierwszej kolejności powinni otrzymać pomoc lekarzy i pielęgniarek.

Ratownictwo medyczne


W sytuacjach bezpośredniego nagłego zagrożenia życia lub zdrowia należy zadzwonić pod numer 112.

Zespoły ratownictwa medycznego udzielają pomocy osobom, które wymagają natychmiastowego podjęcia medycznych czynności ratunkowych ze względu na ryzyko poważnego uszkodzenia funkcji organizmu, uszkodzenia ciała lub utraty życia.

Stomatologiczna pomoc doraźna


W razie nagłego bólu zęba czy powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem można skorzystać z pomocy stomatologa w poradni doraźnej opieki stomatologicznej. Poradnie pracują w dni powszednie od 19 do 7 rano, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.

Najbliższy punkt doraźnej opieki stomatologicznej: Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, ul. Korczyńska 57 - tel. 13 437 85 86

Apteka całodobowa


Apteka Pod Gwiazdą, Jasło ul. Kazimierza Wielkiego 14 - tel. 500 624 102

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia


Przez 24 godziny na dobę - również w czasie Świąt Bożego Narodzenia - do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci infolinii NFZ.

Pod numerem infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 bezpłatnie uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na temat pomocy medycznej w czasie świąt. Konsultanci podpowiedzą, gdzie jest najbliższy szpital, punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lub dyżurująca apteka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.