Ponad 150 osób uczestniczyło w wieczerzy wigilijnej, którą 23 grudnia 2022 r. zorganizowała jasielska Caritas.
Przy świątecznym stole spotkały się osoby najbardziej potrzebujące, bezdomne i samotne z Jasła i okolic, aby wspólnie połamać się opłatkiem, zjeść wigilijne potrawy oraz zaśpiewać tradycyjne polskie kolędy.

Oprócz najbardziej potrzebujących przy wigilijnym stole zasiedli: bp Edward Białogłowski, ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Marian Putyra, dyrektor Caritas Okręg Jasło, ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło-Wschód, przedstawiciele władz państwowych, miasta Jasła, powiatu, gminy i instytucji.

- Wigilia Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty, paczki dla osób ubogich i bezdomnych w trudnej sytuacji. To oczywiście jest jeden z elementów pomocy, który realizuje Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ale to jest także wspólne spotkanie wigilijne przy stole świątecznym. To jest modlitwa, składanie sobie życzeń, łamanie się opłatkiem i ta atmosfera, która pozwala tym ludziom, którzy są w trudnej życiowej sytuacji także poczuć namiastkę tej radości bożonarodzeniowej mimo, że czasem w domu mają ciężko albo może nie mają nawet tego domu, ale tutaj czują się akceptowani, chciani i szanowani. My tutaj patrzymy na każdego jak na człowieka. Nie ma podziału na: my i oni. Po prostu jesteśmy jako jedna rodzina, bo tak działa na co dzień, a zwłaszcza w Wigilię i Boże Narodzenie Caritas Diecezji Rzeszowskiej - mówił ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. (nj)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.