Oddział ZUS w Jaśle zaprasza 28 grudnia na dyżur telefoniczny poświęcony Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz aplikacji mZUS.
Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat Platformy Usług Elektronicznych dla płatników składek, aplikacji mZUS i jakie są korzyści z przekazywania emerytur i rent na konto banków.

Od 1 stycznia 2023 roku każdy, kto jest płatnikiem składek, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Płatnicy składek, którzy nie posiadają profilu na PUE, zobowiązani są do jego założenia do 30 grudnia 2022 r.

Konto na PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Nie tylko przyspiesza tempo wymiany korespondencji z Zakładem, ale jest także pomocny przy przekazywaniu dokumentów rozliczeniowych i zgłoszeniowych do ZUS.

Ekspert ZUS odpowie na pytania, m.in. jak założyć konto PUE ZUS, jak przeglądać informacje znajdujące się na koncie PUE ZUS, jak znaleźć informacje o należnych do opłacenia składkach oraz o dokonanych wpłatach, jak przekazać dokumenty zgłoszeniowo-rozliczeniowe z aplikacji e-Płatnik.

Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację należy pobierać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą skorzystać z programów świadczeń dla rodzin, tj. świadczenia wychowawczego 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.

Jak zainstalować aplikację, w jaki sposób uwierzytelnić aplikację mZUS, aby złożyć wniosek o świadczenie i jak ją połączyć z kontem na PUE ZUS?

Eksperci ZUS będą odpowiadać na pytania 28 grudnia w godz.od 10:00 do 12:00, pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.