Tegoroczne święta Bożego Narodzenia na drogach powiatu jasielskiego były wyjątkowo spokojne i bezpieczne.
Od 24 do 26 grudnia na Podkarpackich drogach trwały działania "Boże Narodzenie". Funkcjonariusze starali się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym drogami województwa. Na drogach regionu było więcej policyjnych patroli ruchu drogowego.

Funkcjonariusze reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie - zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo. Dokładnej kontroli policjanci poddawali także stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców.

Przez trzy dni na Podkarpackich drogach doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Na szczęście nikt nie zginął. W tym czasie jasielscy policjanci odnotowali 2 kolizje oraz zatrzymali 2 nietrzeźwych.

W piątek (23 grudnia) po godzinie 15:00 w Jaśle na ul. Mickiewicza doszło do zderzenia dwóch samochodów. 48-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z kierującym oplem. Jak się okazało, sprawca kolizji był nietrzeźwy, alkomat wskazał 2,4 promila alkoholu.

Godzinę później na ul. Lwowskiej doszło do potrącenia pieszej. Kierująca audi potrąciła przechodzącą prawidłowo przez pasy 77-latkę. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń.

Dzień później po godzinie 9:00 w Jaśle policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. - 58-latek miał w organizmie 1,2 promila alkoholu - przekazał kom. Piotr Wojtunik z jasielskiej policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.