Dwa wozy strażackie, quad, agregat prądotwórczy i poduszki wysokociśnieniowe, to część sprzętu, jaki trafił do jasielskich strażaków w 2022 roku.
W czwartek 28 grudnia na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyła się prezentacja i przekazanie samochodów ratowniczych oraz specjalistycznego sprzętu, jaki trafił w 2022 roku na wyposażenie jednostki.

- Kończący się rok 2022 był bardzo trudny na świecie ze względu na wybuch wojny na Ukrainie, kryzys migracyjny, wzrost cen energii, paliwa, ale dla jasielskich strażaków okazał się bardzo udany, bo w tym roku otrzymaliśmy dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze oraz nowy sprzęt - powiedział Komendant Powiatowy PSP w Jaśle bryg. Piotr Śmietana.

bryg. Piotr Śmietana

Strażacy wzbogacili się w 2022 roku o ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania GCBA 5/32 zakupiony przez Komendę Wojewódzką PSP w Rzeszowie, lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy SLRr SsangYoung Musso, który trafił na wyposażenie grupy wodno - nurkowej oraz quad ATV Polaris wraz z osprzętem zakupionym przez Radę Gminy w Osieku Jasielskim. Dodatkowo na wyposażenie strażaków trafił m.in. zestaw wysokociśnieniowych poduszek pneumatycznych zakupiony przez jedną ze spółek Skarbu Państwa i agregat prądotwórczy o mocy 120 kW zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Jaśle.

Przekazanie sprzetu strażackiego dla PSP w Jaśle

Przekazany sprzęt poświęcił kapelan powiatowy strażaków ks. Tadeusz Wawryszko.

Przekazanie samochodu nla OSP Osiek Jasielski

W trakcie uroczystości miało miejsce także przekazanie przez Komendę Powiatową PSP w Jaśle samochodu GCBA 5/32 marki MAN dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim.

- W imieniu własnym, jak również wszystkich mieszkańców gminy Osiek Jasielski chciałem bardzo serdecznie podziękować za dobrą współpracę między komendą wojewódzką, komendą powiatową a gminą Osiek Jasielski i strażami ochotniczymi. Bardzo się cieszymy, ponieważ w tym roku to drugi samochód, który zagości w gminie Osiek Jasielski. Wcześniej otrzymaliśmy środki rządowe na zakup samochodu dla OSP w Załężu. Dzisiaj otrzymujemy samochód ciężki MAN, który ma na sobie 5 tys. litrów wody. Będzie to jedyny taki samochód w naszej gminie - powiedział Andrzej Stachurski, wójt gminy Osiek Jasielski.

Strażacy z PSP w Jaśle

Wśród gości uroczystości byli obecni oprócz wyżej wymienionych m.in. Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie st. bryg. Daniel Dryniak, poseł Maria Kurowska, europoseł Bogdan Rzońca, Iwona Trawińska reprezentująca senator Alicję Zając, starosta jasielski Adam Pawluś i szef Gabinetu Politycznego Wicepremiera Jacka Sasina Piotr Rycerski.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.