Posłuchaj:

W Jaśle bandyta napadł na księdza, gdy ten chodził po kolędzie. Napastnik, wymachując nożem, zmusił księdza do oddania teczki.
Do napadu na księdza z parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle doszło wczoraj (29.12) wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu po godz. 19.

Duchowny odwiedzał domy i mieszkania w związku z wizytą duszpasterską. Kiedy wszedł na teren jednej z posesji, podbiegł do niego mężczyzna z kapturem na głowie i nożem w ręce. Zażądał oddania teczki, którą duchowny miał przy sobie. Po jej wyszarpaniu oddalił się w nieznanym kierunku. W teczce nie było pieniędzy, były za to obrazki bożonarodzeniowe, kropidło, modlitewnik i dokumenty parafialne.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policjantów jako rozbój. Na szczęście duchowny nie odniósł żadnych obrażeń.

- Apelujemy do osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, choćby nawet z pozoru wydające się jako błahe, aby zgłaszały się na policję z tymi informacjami, będziemy je wszystkie weryfikować - mówi kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Z policjantami można kontaktować się telefonicznie przez całą dobę pod numerem telefonu 47 829 53 10 lub 510 997 379.

Zobacz również:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.