Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie może cieszyć się nowym autobusem.
Powiat Jasielski zakupił nowy autobus dla ŚDS-u w ramach zadania "Zakup autobusu dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze D" za kwotę 457 560 zł, przy dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w wysokości 300 000 zł. Pozostałe środki, tj. 157 560 zł, pochodziły z budżetu Powiatu Jasielskiego.

- Działania Zarządu Powiatu w Jaśle, jak chociażby zakup nowego autobusu, przyczyniają się do lepszego funkcjonowania ŚDS-u. Nowy autobus będzie służył uczestnikom zajęć, osobom niepełnosprawnym, które często są wykluczone społecznie. Teraz będą mogły podróżować w bezpiecznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb - mówił Grzegorz Pers, Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

nowy autobus w Nowym Żmigrodzie

Nowoczesny samochód marki BUS-CENTER, model IVECO 65C, z 2022 roku, wyposażony jest w elektrycznie sterowane drzwi wejściowe boczne i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Podróżować nim może co najmniej 22 pasażerów i 1 kierowca.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie ma 46 podopiecznych. Uczestnicy zajęć przewożeni są dwoma pojazdami - autobusem i busem - przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Nowo zakupionym autobusem podróżować będzie około 35 uczestników warsztatów w ŚDS-ie, z terenu Jasła, Dębowca, Cieklina, Tarnowca i Warzyc.

Drugi samochód - bus z 2017 roku, przystosowany do transportu 8 podopiecznych - dowozi uczestników z Kątów, Łysej Góry i Siedlisk Żmigrodzkich. W sumie około 11 osób.

Nowy Żmigród otrzymanie autobusu

Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowoczesnego autobusu odbyło się 2 stycznia br. Uczestniczyli w nim: Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Grzegorz Pers - Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Grzegorz Bara - Wójt Gminy Nowy Żmigród, Małgorzata Łysik - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, Ewa Dubiel - Naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Jaśle oraz Katarzyna Kaszowicz - Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć również uczestników i kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie.

Poświęcenia pojazdu dokonał ks. Stanisław Szajna, Proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.