Mieszkańcy Jasła mogą wziąć udział w projekcie "Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".
Mieszkańcy Jasła mogą wziąć udział w projekcie "Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki", w ramach którego zaplanowano dofinansowanie na dostawę i montaż zbiorników na deszczówkę. Dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

- Dzięki temu programowi możemy przyczynić się między innymi do lepszego zagospodarowania wody opadowej, łagodzenia skutków suszy i zmian klimatu, a dodatkowo sami promować rozwiązania w zakresie małej retencji i oszczędności wody - zachęca do udziału w projekcie Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zainteresowany mieszkaniec może otrzymać dofinansowanie na dostawę i montaż zestawu składającego się z dekoracyjnego zbiornika naziemnego na deszczówkę (o pojemności ok. 650 l) wraz z elementami przyłączenia do rury spustowej oraz do rozprowadzenia zgromadzonej wody opadowej, czyli z pompą ogrodową wraz z wężem i zestawem zraszającym.

Deklaracje przystąpienia do projektu można składać od 12 do 18 stycznia 2023 r. w formie papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12 (parter) w godzinach pracy urzędu. Liczba zbiorników jest ograniczona, stąd też o zakwalifikowaniu mieszkańca do uczestnictwa w projekcie decyduje data i czas złożenia prawidłowo wypełnionej deklaracji.

Szczegółowe informacje, w tym warunki uczestnictwa, wysokość dofinansowania oraz procedura zgłaszania się do projektu określone są w regulaminie i umowie z mieszkańcem. Dodatkowe informacje można uzyskać również w Urzędzie Miasta w Jaśle tel. (13) 44 86 347 lub w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki tel. (13) 44 37 020.

Projekt "Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki" realizowany jest przez Miasto Jasło, we współpracy ze Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki, a współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach Programu "Środowisko, Energia i Zmiany klimatu", Obszar programowy: Klimat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.