Mieszkańcy Gminy Skołyszyn wzięli udział w barwnym korowodzie z okazji święta Trzech Króli.
W piątek (6 stycznia) w godzinach popołudniowych mieszkańcy Gminy Skołyszyn zgromadzili się na placu przy kościele pw. NMP Królowej Polski w Lisowie, aby uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. Było to miejsce spotkania się trzech królewskich orszaków, które wyruszyły z Bączala Dolnego, Skołyszyna i Sławęcina.

Na czele każdego orszaku znajdowała się flaga w kolorze symbolizującym danego króla: czerwona - Kacpra, niebieska - Melchiora i zielona - Baltazara. Następnie wraz z mieszkańcami podążali kapłani i co najważniejsze królowie na koniach.

Po dotarciu na lisowski plac, na scenie odegrano krótką, choć piękną scenę przybycia pasterzy, po czym swój pokłon oddali królowie. Społeczność Lisowa przygotowała także widowisko jasełkowe.
Na zakończenie, proboszcz parafii Lisów ks. Bogdan Kloc oraz Wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz podziękowali wszystkim mieszkańcom za obecność, a nadto tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości.

- Orszak przyciągnął do Lisowa prawdziwe tłumy uczestników. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana przy jak największym udziale całych rodzin z Gminy Skołyszyn.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.