W piątek (6 stycznia) przez Osiek Jasielski przeszedł barwny korowód z okazji święta Trzech Króli. Zobacz zdjęcia.
6 stycznia mieszkańcy gminy Osiek Jasielski uczcili uroczystość Objawienia Pańskiego w Orszaku Trzech Króli, który po raz piąty przeszedł ulicami Osieka Jasielskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim. Orszak wyruszył z placu przy kompleksie sportowo - rekreacyjnym i remizie OSP. Poprzedziła go modlitwa poprowadzona przez ks. Bogusława Kellera, proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim.

Młodzież ucharakteryzowana na Trzech Mędrców ze Wschodu w strojach z epoki jechała konno, a Święta Rodzina bryczką. Orszak prowadziła kapela "Narwani" z Załęża z repertuarem kolęd wraz ze scholą.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele samorządu gminnego z Wójtem Andrzejem Stachurskim i Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Wojdaczem. Barwny korowód przeszedł przez rynek do Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, gdzie odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Na scenie wystąpili uczniowie szkół z terenu gminy Osiek Jasielski, laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, Chór Parafialny "Cecylianum" z Osobnicy i kapela "Narwani" z Załęża. Radosne świętowanie zakończył poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku Jasielskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację wydarzania, paniom z KGW, druhom z OSP Osiek Jasielski i Świerchowej, młodzieży, dzieciom, Tadeuszowi Mastajowi za użyczenie koni, które uświetniły orszak oraz mieszkańcom za liczny udział w uroczystości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.