Miasto Jasło corocznie od 2011 roku funduje stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Stypendia mogą być przyznawane w szczególności twórcom, artystom i organizatorom działalności kulturalnej oraz osobom upowszechniającym kulturę.
Kolejny raz można ubiegać się o stypendium artystyczne Burmistrza Miasta Jasła. Do 31 stycznia br. jaślanie związani z szeroko rozumianą działalnością artystyczną mogą ubiegać się o dofinansowanie swojego przedsięwzięcia dotyczącego twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

Miasto Jasło funduje takie stypendia od 2011 roku, a otrzymać je mogą osoby fizyczne, stale zamieszkałe w Jaśle, wyłącznie na wykonanie określonego przedsięwzięcia dotyczącego twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury.

W każdym roku przyznaje się od jednego do trzech stypendiów o łącznej wartość 10 tys. zł. Termin składania wniosków mija 31 stycznia. Wnioski rozpatrywane są najpóźniej do 31 marca, przy czym jedna osoba może w danym roku złożyć tylko jeden wniosek, a o jedno stypendium może ubiegać się grupa osób realizujących wspólne przedsięwzięcie. Jednocześnie może się okazać, że nie zostało przyznane żadne stypendium np. z uwagi na niezadowalający poziom merytoryczny zgłoszonych wniosków.

Dotychczasowi stypendyści:
2012 rok - Michał Szpak
2013 rok - Karol Godek i Marcin Polar
2014 rok - Małgorzata Samborska (reprezentant Grupy PLAJA), Edward Lecheta i Aleksandra Tocka
2015 rok - Patrycja Ochała i Joanna Preisner
2016 rok - Aleksandra Lam Giang Nguyen Van, Piotr Kolanko, Izabela Filip
2017 rok - Karol Godek, Rafał Kamiński
2018 rok - Miłosz Nowakowski, Robert Król, Marcin Polar
2019 rok - Michał Babiarz, Karolina Cygnar
2020 rok - nie przyznano
2021 rok - Marlena Szpak
2022 rok - Marta Jamróg, Olga Wardęga

Szczegółowe informacje, oraz formularz wniosku, znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle pod linkiem: um.jaslo.pl

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.