Krośnieńska hala MOSiR zamieniła się w sobotę (14 stycznia) w ośrodek naukowo-badawczy, gdzie zaproszeni goście poznawali tajemnice fizyki i chemii, matematyki i medycyny. Wszystko za sprawą firmy Nowy Styl.
Jerzy Krzanowski, pomysłodawca Noworocznego Balu Charytatywnego firmy Nowy Styl powiedział przed laty, że doroczna, noworoczna zabawa dla dzieci z Podkarpacia powinna być organizowana mimo wszelkich przeciwności. Jednak w trosce o zdrowie gości, w latach 2021 i 2022 bal nie odbył się w tradycyjnej formie wspólnej zabawy. Mimo to, placówkom i organizacjom, które Nowy Styl gości co roku w krośnieńskiej hali MOSiR przekazano prezenty, o które prosiły oraz słodkości.

W styczniu 2022 r. w kilkunastu miejscach upominki wręczył firmowy Mikołaj.

- Po dwuletniej przerwie wróciliśmy do organizowania imprezy w Krośnie. Ponownie zaprosiliśmy około 1100 dzieci z Podkarpacia, w tym około 350 niepełnosprawnych, z blisko 40 placówek i organizacji. W zabawie wzięła udział również grupa najmłodszych uchodźców z Ukrainy, którzy schronili się przed wojną w Krośnie i okolicy. W tym orku zabawa odbyła się pod hasłem "Wielkie spotkanie młodych naukowców", a prowadziła je Pani Wiedza wspomagana przez chemików, matematyków i specjalistów z innych dziedzin nauki - powiedziała Karolina Manikowska, dyrektor działu marketingu firmy Nowy Styl.

Noworoczny bal charytatywny Nowego Stylu

W sobotę, 14 stycznia, podczas zabaw, pokazów, zajęć interaktywnych oraz różnych aktywności na hali MOSiR w Krośnie, wszyscy chętni mogli poznać różne zjawiska oraz przekonać się, jak wiele naukowych reguł i wynalazków wykorzystywanych jest w codziennym życiu. Prezentowali je nie tylko partnerzy wydarzenia, ale i społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Przemyśla, do której uczęszczają dzieci i młodzież mniejszości ukraińskiej od lat aktywnie uczestniczący w imprezie.

Zabawie towarzyszyła prezentacja prac plastycznych przygotowanych przez uczestników balu. W tym roku były poświęcone wynalazkom i odkryciom, których dokonali polscy naukowcy. Autorzy najciekawszych, najoryginalniejszych prac otrzymali nagrody.

Noworoczny bal charytatywny Nowego Stylu

Kulminacyjnym punktem była wizyta Mikołaja, który już po raz 24. rozdał prezenty, o które prosili zaproszeni goście. Ich fundatorem jest firma Nowy Styl. Na liście znalazło się blisko 40 placówek i organizacji z różnych części Podkarpacia.

Wśród obdarowanych z Krosna i powiatu krośnieńskiego znaleźli się: Dom Dziecka w Krośnie, Katolicka Placówka Wychowawcza "Nasz Dom" w Miejscu Piastowym, Dom Dziecka w Długiem, parafia rzymskokatolicka z Krosna - Turaszówki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Krośnie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rymanowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Iwoniczu-Zdroju, parafia rzymskokatolicka z Potoka, oraz dwie rodziny zastępcze, z Krosna i Odrzykonia.

Noworoczny bal charytatywny Nowego Stylu

W organizację tegorocznej imprezy włączyli się: Podkarpacki Klub Biznesu, Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z Jasła, który jest wspierany przez Nowy Styl, Fundacja dr Clown, Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Nowy Styl, Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis z Wrocławia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Zobacz zdjęcia


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.