Dzisiaj, 29 maja 2020 roku, rozpoczął się obok Szpitala Specjalistycznego w Jaśle montaż trzech kontenerów dla ratowników medycznych i kierowców karetek pogotowia ratunkowego. Pomieszczenia dla pracowników powstają w związku z epidemią koronawirusa.
Koszt kontenerów, wraz z dostawą i montażem, wyniósł 209,961 tys. zł. Dotacja z budżetu powiatu na realizację tej inwestycji to 100 tys. zł, a Fundacja Lotos przekazała 70 tys. złotych. Kontenery zostały umieszczone na przygotowanym wcześniej podłożu, doprowadzone zostały media tj. woda, kanalizacja i energia elektryczna.

- W obecnej, trudnej dla nas wszystkich sytuacji, szczególnie cenne jest wsparcie wszelkich działań zmierzających do ochrony życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu. Inwestycja ta jest zaś niezbędna dla zachowania bezpieczeństwa tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z SARS-CoV-2, ratowników medycznych oraz kierowców pogotowia ratunkowego. Ich zdrowie jest gwarancją dla naszych mieszkańców, że w razie potrzeby otrzymają niezbędną pomoc - podkreślił starosta jasielski Adam Pawluś.