Podczas sesji Rady Gminy Tarnowiec wybrana w przedterminowych wyborach Agata Augustyn złożyła uroczyste ślubowanie. Tym samym oficjalnie objęła urząd wójta i władzę w gminie.
Uroczystość ślubowania odbyła się dziś (16 stycznia) w czasie sesji Rady Gminy Tarnowiec w obecności radnych, pracowników urzędu gminy, przedstawicieli jednostek organizacyjnych gminy, lokalnych organizacji i stowarzyszeń oraz sołtysów. Obecni byli również radni powiatowi Jan Muzyka i Józef Rosół.

Miłosz Leszkiewicz gratuluje wójt Agacie Augustyn

Sesja odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Zaświadczenie o wyborze na wójta wręczył nowej wójt Dariusz Szerląg, przewodniczący gminnej komisji wyborczej.

- Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg - ślubowała Agata Augustyn.Gratulacje nowej wójt złożył Miłosz Leszkiewicz, który pełnił obowiązki wójta gminy Tarnowiec, radny gminy Tadeusz Śmietana i radny powiatowy Jan Muzyka, jednocześnie sołtys Umieszcza.

- W imieniu sołtysów gminy Tarnowiec chciałem pani wójt złożyć serdeczne gratulacje, cieszymy się z wyboru. Przez wiele lat była pani dla nas wielką pomocą. Pomagała opracować fundusz sołecki, potrafiła doradzić. Zawsze miała pani dla nas czas i traktowała nas po partnersku. Myślę, że będąc wójtem również taka pani będzie i życzymy sobie dobrej współpracy pomiędzy wójtem a sołtysami - powiedział Jan Muzyka.

Przemówienie Agaty Augustyn

W imieniu pracowników urzędu gminy nową wójt powitali sekretarz gminy Marek Hejnar i skarbnik Barbara Kosińska.

- Witamy na pokładzie. Gratulujemy wygranych wyborów i życzymy jak najowocniejszej pracy zarówno z urzędem, jak i trafnych decyzji. Ze strony urzędu gwarantuję, że wszyscy pracownicy będą bardzo współpracować z panią - powiedział Marek Hejnar.

Gratuluje wójt Agacie Augustyna Jan Muzyka

Wójt w przemówieniu podziękowała za udział w wyborach mieszkańcom i oddane na nią głosy. Zapewniła też, że od pierwszych dni urzędownia stawia na współpracę i działania na rzecz rozwoju gminy.

- Stoję przed państwem jako jedna z was, jako mieszkanka tarnowieckiej ziemi. Stoję w poczuciu dumy i jednocześnie w poczuciu ogromnej odpowiedzialności. Wygraną przyjmuję z ogromną satysfakcją, ale też wielką pokorą. W pierwszych słowach chciałam podziękować przede wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach, a zwłaszcza tym którzy to na mnie oddali swój głos. Dziękuję osobom, które wspierały mnie w podjęciu tej niezwykle trudnej decyzji. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w moją kampanię wyborczą. Dziękuję tym wszystkim, którzy serdecznie mi kibicowali - byliście i jesteście niezastąpieni. Otwiera się trzeci rozdział księgi, księgi którą jest obecna kadencja w naszej gminie, kadencja ogromnie trudna. Ten rozdział, który jest krótki, ale jestem przekonana, że zakończy się sukcesem, gdyż będziemy wspólnie w zgodzie i w dialogu jaki do tej pory prowadziliśmy pracować. Mój komitet nazywał się "razem dla gminy" i to słowo "razem" jest dla mnie kluczem. Zapraszam wszystkich do współpracy. Teraz przede mną naprawdę ciężką praca, praca ponad roczna, ale mam nadzieję, że wspólnie dokończymy tego, co jest rozpoczęte. Rozpoczęte są ogromne inwestycje, musimy przygotować gminę na następne inwestycje i myślę, że wspólnie wszystko to uczynimy dla dobra naszych mieszkańców. Będę wójtem, który służy mieszkańcom i tylko ich dobrem będzie się kierował - powiedziała Agata Augustyn, dodając jednocześnie, że ma satysfakcję być pierwszą kobietą na stanowisku wójta gminy Tarnowiec i jedyną kobietą wójtem w powiecie jasielskim. - Od dzisiaj jestem do państwa dyspozycji - dodała na zakończenie.

Agata Augustyn

W pierwszym wywiadzie po zaprzysiężeniu nowa wójt zapowiedziała, że nie planuje dużych zmian kadrowych w urzędzie. Nie podjęła też decyzji czy powoła swojego zastępcę.

Gratulacje odbiera Agata Augustyn

Zobacz zdjęcia z uroczystej sesji Rady Gminy Tarnowiec:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.