Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny dotyczący tematyki emerytalno-rentowej w dniu 18 stycznia.
W środę (18 stycznia) w godz. od 10.00 do 12.00 Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny dotyczący tematyki emerytalno-rentowej.

Podczas dyżuru będzie można uzyskać informacje na temat:
- Jak poszerzyć kompetencje cyfrowe, czyli mLegitymacja emeryta-rencisty i usługi na mZUS.
Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymacje wszystkim emerytom i rencistom automatycznie.
- Renta uczniowska.
Od 16 grudnia 2022 r. osoby, które mają przyznaną rentę uczniowską mogą zamienić ją na rentę socjalną. W związku z tym trzeba będzie wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z takim wnioskiem.
- Obowiązki pracujących emerytów i rencistów względem ZUS - rozliczenia przychodów uzyskiwanych w 2022 r. Obowiązek przekazania do ZUS zaświadczenia o przychodach.
- Korzyści z przekazywania świadczeń na rachunek bankowy.Jak dokonać zmiany sposobu wypłaty świadczenia?

Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać 18 stycznia br. w godz. od 10.00 do 12.00, pod numerami telefonów 13 44 379 17, 13 43 420 08 podczas dyżuru ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.