Ogień zniszczył część domu w Zarzeczu. Podczas pożaru poszkodowane zostały 3 osoby. Trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pogorzelcom.
Do pożaru doszło we wtorek 17 stycznia po godzinie 9:00 rano w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Zarzecze. Ogień pojawił się na piętrze w jednym z pokoi.

Chociaż akcja gaśnicza przebiega sprawnie, zniszczone zostało prawie całe piętro domu. - Bardzo wysoka temperatura panująca podczas pożaru i bardzo duże zadymienie spowodowały ogromne zniszczenia. Cała instalacja elektryczna, okna i drzwi uległy zniszczeniu i nadają się już tylko do wymiany - informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazach Dębowieckich. W domu mieszkała ich druhna Małgorzata, szybko więc w akcję pomocy włączyli się jej koledzy - strażacy.

Pożar domu w Zarzeczu

Do późnego wieczora strażacy pomagali w oczyszczaniu budynku ze zniszczonych mebli, podłóg, drzwi i okien oraz w czyszczeniu spalonych pomieszczeń. - Na miejscu pożaru obecny był Wójt Gminy Gmina Dębowiec, który zapewnił wsparcie dla poszkodowanej rodziny. Wieczorem rodzina otrzymała pomoc w postaci ofiarowanego okna od firmy Profil-Bud Jasło, które zostało już zamontowane przez druhów w najbardziej zniszczonym pokoju. Pracy jeszcze przed pogorzelcami bardzo dużo, żeby doprowadzić dom do porządku - informują strażacy poprzez media społecznościowe.

Po dramatycznym pożarze uruchomiona została zbiórka pieniędzy na remont zniszczonego domu.

- Zwracamy się z prośbą do całej braci strażackiej i ludzi dobrej woli o pomoc. Każda złotówka będzie dla nich ogromnym wsparciem, ponieważ niestety dom nie był ubezpieczony i nie mogą liczyć na odszkodowanie - apelują strażacy z OSP Łazy Dębowieckie.

Pożar domu w Zarzeczu

Pieniądze można wpłacać na konto OSP Łazy Dębowieckie, numer konta 96 8627 1024 2004 6000 0039 0001 koniecznie w tytule wpisując: "Dla poszkodowanych w pożarze w Zarzeczu".

Uruchomiona została także zbiórka poprzez stronę szczytny-cel: https://szczytny-cel.pl/z/pozar-domu-w-zarzeczu

Osoby, które chciałyby pomóc pogorzelcom i przekazać materiały budowlane, mogą się kontaktować pod numerem telefonu: 664 961 138.

Zobacz również:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.