Piłkarskie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śniadeckich w Jaśle zostało oficjalnie otwarte.
Miłośnicy piłki nożnej mogą korzystać z nowo powstałego boiska treningowego przy ul. Śniadeckich. Dzięki tej inwestycji, która została sfinansowana wyłącznie ze środków miejskich, będą się tu mogły odbywać całoroczne treningi piłkarskie, również w godzinach wieczornych.


- Po wielu latach mamy w końcu obiekt, na który czekało wiele osób, klubów i stowarzyszeń. W tym miejscu chciałbym szczególnie podziękować radnym, dzięki którym mogliśmy przeznaczyć środki z miejskiego budżetu na wykonanie tego boiska, a także poprzedniemu oraz obecnemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - mówił podczas otwarcia burmistrz Jasła Ryszard Pabian, jednocześnie wspominając o modernizacji boiska trawiastego, na którym do tej pory swoje mecze grają Czarni Jasło.


Oficjalne otwarcie boiska odbyło się w sobotę (5 września) i połączone było z turniejem piłki nożnej chłopców rocznika 2013 i młodszych z okazji IV Memoriału Aleksandra Karamona. W turnieju, w którym wzięły udział drużyny: AP Czarni Jasło I i II, UKS Szóstka Jasło I i II oraz Global Soccer Academy, najlepsi okazali się zawodnicy AP Czarni Jasło I.


Symboliczną wstęgę przecięli: burmistrz Jasła Ryszard Pabian, zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz-Czech, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła Henryk Rak, obecny i były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Dyląg i Tadeusz Baniak oraz młoda zawodniczka klubu AP Czarni Jasło. Obiekt poświęcił ks. dziekan Zbigniew Irzyk. W uroczystym otwarciu udział wzięli radni Rady Miejskiej Jasła - Krystyna Sikora, Marcin Węgrzyn i Robert Hap oraz działacze sportowi Jan Betlej i Piotr Samborski.


Nowo powstałe boisko czynne będzie codziennie w godz. od 8 do 22 i będzie dostępne dla szkół na realizację zajęć wychowania fizycznego, dla klubów sportowych na organizację zawodów sportowych i zajęć treningowych, a także dla osób fizycznych na rekreacyjne uprawianie sportu. Szczegółowy regulamin i cennik znajdują się na stronie www.mosir-jaslo.pl, tam również znajdują się numery telefonów pod którymi można dokonywać rezerwacji.


Koszt zadania „Przebudowa boiska sportowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle” wyniósł 3,4 mln złotych i pomimo tego, że miasto złożyło wniosek w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jeszcze w marcu 2018 r., to nie udało się na to zadanie otrzymać środków (marzec 2019). Po otrzymaniu ostatecznej decyzji burmistrz Jasła Ryszard Pabian zawnioskował do Rady Miejskiej Jasła, by boisko treningowe powstało bez względu na to czy miasto otrzyma dotacje czy też nie. Tak też się stało, Rada Miejska Jasła wyraziła zgodę na realizację tej inwestycji ze środków miejskich.


Prace przy przebudowie rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku i trwały 12 miesięcy. Polegały na zmianie nawierzchni boiska na sztuczną, boisko o wymiarach pola gry 100 x 64 m zostało ogrodzone i oświetlone masztami o wysokości 16 m. Poza tym zamontowane zostały piłkochwyty i zakupione profesjonalne bramki aluminiowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.