W piątek (27 stycznia) w Jaśle uczczono pamięć o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.
Jasło włączyło się w organizację tegorocznych XV Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

Upamiętnieniem tego dnia było złożenie kwiatów na pomniku znajdującym się na cmentarzu żydowskim, a także zapalenie symbolicznego zniczu. Kilka słów dotyczących historii Żydów zamieszkujących teren Jasła i okolic powiedział Mariusz Świątek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle, z kolei Magdalena Białek, nauczycielka w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle, upamiętniła ofiary Holocaustu odczytując wiersz Wisławy Szymborskiej zatytułowany "Jeszcze".

Dodatkowo w ramach obchodów Muzeum Regionalne w Jaśle im. dra Stanisława Kadyiego przygotowało wystawę plenerową "Polacy ratujący Żydów w czasie II wojny światowej". Fotografie pochodzące ze zbiorów rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej można będzie obejrzeć na Placu Inwalidów Wojennych do końca lutego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.