1035 kierowców skontrolowali jasielscy policjanci w ramach akcji "Trzeźwy weekend".
W sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 23 681 kierujących. Podczas działań ujawnili 30 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 18 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 12 za przestępstwo.

Pijany 20-latek uderzył volkswagenem w przepust
Jasielscy policjanci w ramach akcji skontrolowali 1035 kierujących. Trzech z nich prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych środków.

- W sobotę po północy, policjanci zatrzymali w Jaśle na ul. Lwowskiej kierującego osobowym audi. W trakcie kontroli okazało się, że badanie narkotesterem wykazało w organizmie kierującego obecność środków działających podobnie do alkoholu. Mężczyźnie pobrano krew do badań. Tego samego dnia po godzinie 7, w Jareniówce kierujący osobowym oplem miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Za popełnienie wykroczenia odpowie także rowerzysta, który w Błażkowej kierował rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Policyjny alkomat wskazał u niego 0,3 promila - poinformował kom. Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.