W Jasielskim Domu Kultury odbył się koncert "Radośnie Panu kolędujmy" na zakończenie okresu Bożego Narodzenia.
"Radośnie Panu kolędujmy" to tytuł koncertu, który zakończył okres Bożego Narodzenia. 1 lutego br. na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpili artyści uczęszczający na zajęcia do Jasielskiego Domu Kultury, Państwowej Szkoły Muzycznej I st., Prywatnej Szkoły Muzycznej I oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle.

Na scenie wystąpili młodzi artyści z Jasielskiego Domu Kultury. Można było usłyszeć piękne teksty w wykonaniu recytatorów (Natalii Żegleń, Tymoteusza Łąckiego, Zuzanny Bernackiej), przygotowanych przez Helenę Gołębiowską.

Wokaliści: Julia Sendra, Emilia Konieczny, Karolina Polak, Jakub Kaszowicz, Natasza Litwa, Aleksandra Wietecha, Onofrio Della Medaglia i Mikołaj Majda wykonywali kolędy solo, ale także zespołowo. Na scenie JDK zaprezentowały się również - przygotowane przez Kornelię Wojnarowską - solistki z Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle: Marzena Wiecheć, Aleksandra Rak, Katarzyna Schabińska.

Można było też usłyszeć Marcelinę Kamińską, Magdalenę Górską i Marię Burekowską wokalistki, które kilkanaście lat temu były uczestnikami zajęć wokalnych JDK (obecnie śpiewają w zespole wokalnym). Towarzyszyły im zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Prywatnej Szkoły Muzycznej I oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle pod dyrekcją Piotra Dudy, zespół Jazz Kids pod kierunkiem Wojtka Nowickiego i zespół wokalny składający się z dorosłych i młodzieży, działający przy JDK prowadzony przez Ewę Grzebień.

Koncert prowadził Marek Rolek, kierownik sekcji instrumentalno - teoretycznej w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Na program koncertu złożyły się zarówno stare podkarpackie kolędy w nowych aranżacjach, jak i tradycyjne kolędy polskie takie jak "Przybieżeli do Betlejem" czy "O mili Królowie" w nieco bardziej rozrywkowej konwencji. Nie zabrakło też podczas koncertu wzruszenia i zadumy, które znaleźć można było w tekstach m.in. Księdza Jana Twardowskiego czy współczesnej kolędzie "Aniołowie biali" z tekstem K.K. Baczyńskiego. Na finał usłyszeliśmy dwie tradycyjne kolędy "Pastuszkowie bracia mili" i "Tryumfy Króla niebieskiego",które wykonał zespół wokalny wraz z orkiestrą.

Koncert podsumowały dyrektorki jasielskich szkół muzycznych. - Bardzo serdecznie chciałam podziękować wszystkim wykonawcom, recytatorom, solistom, wspaniałym zespołom i wszystkim pedagogom, którzy zasiadają tutaj z nami. Myślę, że to najlepsze, co mogło się nam przytrafić. - dodała na zakończenie dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I. st. w Jaśle.

Słowa podziękowania dla Heleny Gołębiowskiej, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury skierowała także Leokadia Wróbel, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej II st. w Jaśle. - Chylę czoło w stronę pani dyrektor Heleny Gołębiowskiej. Gdyby nie nasza współpraca, nie nasza symbioza nie byłoby tego pięknego projektu. Jakże miło słuchać i patrzeć, jak występują wokaliści JDK, a akompaniuje im nasza jasielska orkiestra szkół młodzieżowych. Dobre słowa popłynęły również w stronę Wojciecha Nowickiego, instruktora muzyki w JDK, który jest założycielem i kierownikiem bandu Jazz Kids. - Jakże miło patrzeć, jak pan Wojtek Nowicki prowadzi zespół Jazz Kids, w którym w większości są nasi byli albo obecni uczniowie. Nie mieliby jednak możliwości realizacji siebie, gdyby nie Jasielski Dom Kultury i pan Wojtek, który ich tak pięknie zagospodarował - powiedziała Leokadia Wróbel.

Kończąc swoje wystąpienie złożyła wszystkim obecnym na koncercie życzenia. - Gorąco dziękuję wszystkim państwu, którzy byliście tutaj i na koniec pragnę przesłać te życzenia, które tak pięknie wyraził Tymoteusz (Łącki - przyp. red) w swoim wierszu: "bądźmy lepsi nie tylko do święta ale na co dzień".
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.