Jest nowy obowiązek dla przedsiębiorców prowadzących myjnie samochodowe. Każde stanowisko musi być wyposażone w kasę fiskalną.
Od 1 lutego br. kierowcy, którzy przyjadą na myjnię samochodową, zobaczą przy każdym stanowisku kasę fiskalną. Od tego miesiąca właściciele myjni muszą prowadzić ewidencję sprzedaży przy użyciu kas rejestrujących. Dotyczy to mycia, czyszczenia samochodów i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta.

Wcześniej nowe zasady miały obowiązywać od 1 października 2022 roku. Jednak Ministerstwo Finansów zdecydowało o odroczeniu o cztery miesiące wejścia przepisów.

Zgodnie z rozporządzeniem kasa fiskalna tzw. specjalizowana musi być umieszczona w urządzeniu, gdzie dokonywana jest płatność. Nie musi ona jednak drukować paragonu. Wystarczy, że pokaże go klientowi w momencie zapłaty na wyświetlaczu przez co najmniej 30 sekund.
Taki "elektroniczny" paragon powinien zawierać:

- numer unikatowy kasy,
- numer identyfikacji podatkowej (NIP) podatnika,
- datę sprzedaży,
- numer kolejny paragonu,
- łączną wartość sprzedaży brutto,
- łączną kwotę podatku,
- typ formy płatności,
- inne formy płatności.

Zatrzymani sprawcy włamań do myjni samochodowych
Wystawienie paragonu jest obowiązkowe dla dowolnego sposobu płatności za usługę, czy to przy użyciu monet, żetonów, czy kart płatniczych.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.