Prawie tysiąc dzieci większych i małych z Jasła i powiatu jasielskiego uczestniczyło w feriach zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Tegoroczne ferie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle zgromadziły setki dzieci w różnym wieku, od tych najmłodszych przynoszonych na rękach przez rodziców, aż po najstarszych, którzy czas wolny od zajęć lekcyjnych wykorzystali na rozwój swoich talentów.

W pierwszym tygodniu odbyła się półkolonia, w której udział wzięło 25 dzieci w wieku 7 - 11 lat. Grupa pod okiem nauczycieli MDK przez 8 godzin dziennie integrowała się, bawiła i zwiedzała okoliczne atrakcje.

W ciągu dwóch tygodni feryjnych nauczyciele MDK zaproponowali dzieciom udział w zajęciach fotograficznych, ruchowych, z eksperymentami, nauki gry na instrumentach, ogólnorozwojowych dla najmłodszych. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej odbył się także czterodniowy plener malarski dla najstarszych uczestników sekcji plastycznej MDK.

W pierwszym tygodniu ferii Młodzieżowy Dom Kultury odwiedził Teatr Lalek Marka Żyły z Rybnika. Zabawna historia piratów rozbawiła publiczność, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi jeszcze długo po przedstawieniu robili sobie zdjęcia z artystą i jego lalkami, cytowali bohaterów i sami próbowali animacji kukiełkami. Dzień wcześniej odbył się Świąteczno-Noworoczny Koncert Zespołu Wokalno-Tanecznego Iskierki, który jak zawsze zgromadził liczną publiczność.

ferie z MDK w Jaśle

Na półmetku ferii, w niedzielę odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci szalały przez dwie godziny, korzystając nie tylko z zabaw tanecznych przygotowanych przez zespół Ziqa Fun, ale także z pozostałych atrakcji, takich jak: brokatowe tatuaże, modelowane baloniki, malowanie twarzy, czy zwiedzanie ogromnej bańki mydlanej XXL.

W drugim tygodniu - w ramach feryjnych warsztatów artystycznych, dofinansowanych z budżetu Powiatu Jasielskiego odbyły się warsztaty z przeróżnych dziedzin. Warsztaty szycia ozdób do włosów, warsztaty Młodego Majsterkowicza, warsztaty z Robotyki LEGO zgromadziły ponad 50 dzieci, które na zajęciach zdobyły nowe umiejętności oraz twórczo spędziły swój czas wolny.

W ostatnim tygodniu odbył się także Koncert Noworoczny, w którym wystąpili wychowankowie sekcji wokalnej, gry na instrumentach, recytatorskiej i Zespołu Wokalno-Tanecznego Iskierki. Bardzo licznie zgromadzona publiczność nie tylko podziwiała występy, ale także kolędowała razem z dziećmi i ponownie wprowadziła się w klimat świąteczny.

Czas ferii zimowych w MDK w Jaśle to intensywny czas rozwoju, nauki, rozrywki i świetnej zabawy. W poszczególnych wydarzeniach udział wzięło prawie tysiąc osób z Jasła i powiatu jasielskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.